Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Rengeteg édességet és pékárut...

Rengeteg édességet és pékárut eszem! Hogyan szokhatnék le erről?

Figyelt kérdés

Amennyit meg tudok enni néha, az botrányos. Mindennap eszem valami édességet, olyan nap szerintem még nem nagyon fordult elő, hogy ne nassoltam volna.

Ma például egészen ügyesen sikerült "visszafognom" magam. Mert "csak" ennyit nassoltam:

- 1 balaton szelet

- 2 kanál habos gesztenyepüré

- 2-3 szem mézespuszedli


Mint látjátok ez is nagyon sok édesség egy napra, én mégis kevésnek nevezem, mert ahhoz képest amennyit enni szoktam, ez tényleg elenyésző.

van, hogy egy egész doboz vaníliás karikát / csokis győri kekszet / pilóta kekszet egyedül elpusztítok... persze ez nem mindennapos de előfordul.

de így is mindennap eszem édességet és nem keveset. főleg a péksütemények és a már említett kekszfélék a gyengéim!


Hogyan tudnám bekorlátozni az édességzabálásom, hogy mondjuk csak napi egy csoki menjen le és ne ennyi? Tudom hogy lehetetlenség megcsömörleni az édességtől, ha valaki ennyire szereti őket, de hogy legalább ne ennyit habzsoljak?


Még az alakom megőrzése sem motivál, mert olyan típusba tartozom, aki nagyon vékony és nem tud hízni, bármennyit eszik... nem is híztam már 5 éve egy gr-ot se, pedig nagyon sokat eszem!


az egészségem sem motivál, mert nincs gondom a cukrommal meg mással se!


Azért keresek valami megoldást, mert lehet hogy még nem vagyok cukorbeteg, de 10 év múlva szerintem vissza fog ütni ez a mértéktelenség.


Van valami praktika vagy bármi?


2012. jan. 15. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ügyelj arra, hogy mindig legyen otthon zöldség-gyümölcs.

Amikor kimégy a konyhába a nasidért, akkor jusson eszedbe, hogy nem is az kell neked. Készíts el egy tányérra cikkekre vágott paradicsom, vékony szeletben uborka, alma, narancs, ami éppen van. Szép, színes, csábító adagot állíts össze, és azt vidd magaddal, az legyen a nasid.

2012. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha sem az alakod sem az egészséged nem motivál sőt nincs okod panaszra akkor miért akarnál leszokni valamiről ami jól esik ?!
2012. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elsőnek: hát igen, a zöldségeket sajnos sosem szerettem önmagukban... persze ha meglocsolom a salátát Cézár öntettel, akkor lecsúszik, de pl. uborkát önmagában nem tudok enni. :(


Másodikban: pont azért, mert lehet, hogy most még nem árt, de tuti, hogy később nem fogom meghálálni magamnak a zabálást! én se szívesen mondanék le, ha garantálva lenne, hogy nem lesz semmi bajom később se.

2012. jan. 15. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:

NE vegyél ilyeneket! Ne péksütit egyél reggelire, hanem kenyeret, de arra tehetsz pl mézet, mert az is édes.

Inkább egyél gyümiket, ha fagyaszott, akkor is inkább azt edd. azok is édesek(eper pl)...

2012. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az uborkát elhagyod, helyette hosszában felszelt sárgarépát teszel = ropi, és ha még odakészítel a tányér mellé egy nagy pohár saját készítésű gyümölcslét is, akkor már sokat tettél az egészséged érdekében.
2012. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most irigy vagyok kicsit, és megfájdítottad a szívem.

Alig eszek valami édességet, mert ha csak pár szelet süteményt is behabzsolok, már hízni kezdek tőle. Én a „levegőtől is hízok” típus vagyok. :(

Különösen most, hogy a vaníliás karikát említetted, nagyon megkívántam. Amikor még én is sok édességet ettem, percek alatt elpusztítottam a nagy kiszerelésű vaníliás karikás dobozt, zacsit.

Hogy mégis sikerült a vágyaimat megzabolázni főleg annak köszönhető, hogy fogynom kellett, de ahogy visszatartottam magam, később már nem is annyira kívántam a sütiket. Akadtak azért napok, amikor majd meghaltam pár falatért, és már mindenhova az adott sütit „képzeltem” de ritkán. Akarat kell elsősorban, és utána már könnyebb lesz. Hozzá van szokva a szervezeted, és ha megvonod, lehet kezdetben rossz lesz, de utána már nem akarod a fél cukrászdát például megenni.

Nekem nem vált be, hogy gyümölcsöt és zöldséget egyek helyette.

2012. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ne vedd meg, ne csábulj el

ha édesre vágysz péksüti helyett mézes, lekváros, túrós piritós tejekávéval, kakaóval

joghurt mézzel, gyümölcsökkel

egy-két kocka étcsoki

tejberizs gyümölcsel

túró mézzel, kefírrel olvasz rá étcokit

puding

káposztás, diós, mákostészta

2012. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek: igen ilyenkor, mikor látom, hogy másoknak mennyire meg kell regulázniuk magukat, mert egy szelet sütitől is képesek hízni, akkor örülök, hogy ilyen típusnak születtem, de hosszú távon biztos, hogy nem lesz ez kifizetődő. :(


Köszönöm a tanácsokat! Azaz igazság, még a szüleimmel élek (egy fél évig még biztosan), és anyu hozza mindig a kakaós csigákat, meg ezeket a kekszeket. Én hiába mondom neki, hogy NE hozzon, ő mindig hoz :( Csokit ritkán, hoz, pl. balaton szeletet is csak azért vett tegnap, mert le van árazva. inkább ezeket a keksz féléket hozza.

tényleg megpróbálom ezt a mézes kenyér dolgot, meg megpróbálom a zöldségevéssel pótolni a nyalakodást... nagyon remélem, hogy beválik.

2012. jan. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!