Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma kaptam egy LAICA Fresh...

Ma kaptam egy LAICA Fresh Line víztisztító kancsót. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire vált be? Tényleg tisztább íze van mint a vezetékes, vagy az ásvány víznek? Honnan és mennyiért szerzitek be a filtert hozzá? Ha nem teszem hűtőbe az nagy baj?

2012. jan. 20. 23:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom tudod e mi az ioncserélés?A lényege hogy a vízben levő összes iont Ca Mg Na K egy ionra cseréli le.Hogy az miért jó? Nagyon nem jó!Én vízkémikus vagyok és érthetetlen számomra hogy ezt az agyament dogot miért találták ki, mert se kémiailag se biológiailag se élettanilag nem jó amit ez a szerkezet csinál.Egy jó vízből egy sokkal rosszabbat csinál. Ha hidrogénionra cseréli le az összes kationt akkor savas vízet kapunk, az miért is jó?Ha Na ionra akkor meg lúgos vízet ad és a víz Na túltengéses lesz!Élettanilag egyik se jó!Számomra érthetetlen miért kerülhetet ilyen forgalomba!
2012. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
És hogy kiegészítsem a hozzászólásom hogy biztos ha megcsinálták és forgalomba hozták ez biztos jó, tévedsz mert emlékezhetsz Az EU-ban a vörösiszapot nem veszélyes anyagnak nyilvánították, pedig veszélyes de nagyon!Mindkettőt hozzá nem értő felelőtlen emberek művelték nem hozzáértő kémikusok.
2012. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserél semmiféle ionokat.. Persze egy olyan kis szűrőfilter amin átmegy a víz?


A hivatalos oldalukon ezt írják: A csapvizet biztonságos fogyasztani, mivel szigorú szabályok szerint kezelik, ill. folyamatosan ellenőrzik a helyi laborokban.


Mindamellett néhány elöregedett, ill. korrodált vízvezetékből kerülhetnek a vízbe nemkívánatos anyagok.


Ezek az összetevők a maradék klorínnal, amelyet pont a baktériumok elpusztítására adagolnak a vízhez, okozhatnak kellemetlen ízt, ill. állagot a csapvíznek.


A legpraktikusabb és költség kimélőbb módja élvezhetővé tenni a csapvizet.


A Laica bi-flux szűrő hatékonyan javítja a víz állagát, ízét mind a hideg és forróitalok fogyasztásakor.



Szóval nem változtatja meg a kémiai tulajdonságait (Azon kívül, hogy kiszedi a felesleges klórt), csak a fizikaiakat pl. íz, állag stb.

2012. jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

"Nem cserél semmiféle ionokat"


Miért állítasz olyat amiről semmi fogalmad nincs?Jó volna ha utánanéznél előbb!MINDEN EGYES KANCSÓ SZŰRŐBETÉTBEN KATIONCSERÉLŐ MŰGYANTA VAN!25 éve vízkémiával foglalkozom ha nem tudnád!

2012. jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

A megújult betétek 4 lépcsős szűrést biztosítanak:

1, intenzív előszűrés,

a víz finom hálón áthaladva megtisztul a nagyobb lebegő szennyeződésektől.

2, ioncserélő szűrés,

az ioncserélő gyanta csökkenti a vízkeménységet az aluminium és egyes nehézfémek mennyiségét.

3, aktív szén szűrés,

az aktív szén jelentős mértékben csökkenti a víz szagát és ízét befolyásoló anyagok, pl. a klór és a szerves szennyeződések, valamint egyes peszticidek mennyiségét.

4, utószűrés a speciális finom szűrőháló kiszűri az utolsó megmaradt apró lebegő részecskéket.


Olvasni csak tudsz? Ez egy szűrőbetét leírása eltekintve hogy a gyantáról hazudnak!

2012. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Húúú. Hát nem gondoltam hogy egy ilyen egyszerű kérdéssel ilyen lavinát indítok itt el. A víz a kancsóban tiszta és áttetsző. Az ízét nem tudom még mert beteg vagyok. Nem vagyok kémikus, de nem tűnik olyan bonyolult berendezésnek, hogy mindent kiszűrjön a vízből. A csapvízben úszkálnak valami aprbó bigyókák, a tisztítottban nem. És ha már megkaptam használni fogom, mert annyi vizet úgysem iszok sajnos mint amennyit kellene. Mindenkinek köszönöm a válaszát és mindenkiét hasznosnak ítéltem meg!
2012. jan. 21. 09:31
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
Igen a lavina ott van hogy én a téma szakértője vagyok nem is fiatal és az ismertetők tele vannak valótlansággal!Perszse hogy tiszta a víz mert két szűrő réteg van benne és aktív szén ami pont elég lenne a kationcserélő gyanta nem jó dolgot csinál, mert ilyen nincs hogy egyes kationokat cserél másokat nem.És pont egészségtelenül eltolja az ionegyensúlyt.
2012. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem mindent szűr ki a vízből hanem a több különböző kation helyett csak egyet hagy meg!A kálium nátrium kalcium magnézium helyett csak az lesz benne amit a gyantára kötöttek a regenerálásakor.
2012. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nagyjából értem amiket írsz, bár bevallom mindíg sötét voltam kémiából. Én sem vagyok már mai csirke. Ha felváltva fogyasztom a szűrt vizet és mondjuk az ásványvizet akkor az úgy jobb mintha csak a szűrtet innám? A csapvíz itt nálunk ihatatlan. (Pécs) A színe, íze, szaga a csapvíznek már évek óta undorító! És annyi klór van benne (vagy nem tudom mi), hogy égeti fürdéskor az ember bőrét!
2012. jan. 21. 10:33
 10/22 anonim ***** válasza:

hát, nem semmi. milyen indulatokat váltanak ki ezek a kancsók! :) Őszintén szólva én sem érte ka kémiához, de van Laica kancsóm és nagyon szeretem. Egy ideje áttértünk a bubimentes ásványvízre, hogy ne fúvódjunk fel. aztán megvettük ezt a kancsót, hogy ne kelljen cipelni a flakonokat haza, utána meg a szelektívbe. Én nagyon szeretem a szűrt víz ízét, amióta megvan, sokkal több vizet iszunk. igaz, főzéshez nem használom. Nem tartom hűtőben a vizet, nagyjából ízre, minőségre hasonló az ásványvízhez. Időnként veszek egy zsugor ásványvizet, már csak a flakon miatt is, mert mi flakonból iszunk mind a ketten, nem pohárból, mert így mindketten többt iszunk. A szűrőbetétet vadászni kell, hol akciós, akkor többet veszek.

Szóval ez nem egy szakember, csak egy egyszerű felhasználó véleménye.

2012. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!