Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pontossan mit is jelent az,...

Pontossan mit is jelent az, hogy egy húskészítmény kóser? Honnan lehet ilyet beszerezni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert kb. egy hónapja nem igazán eszek húst. Néztem filmeket arról, hogy hogyan is működnek a vágóhidak, hogyan tartják, "termelik" az állatokat, láttam felvételeket egyik haveromtól aki egy igen közismert húsfeldolgozó üzemben dolgozik. Szóval azóta undorodok minden a boltban kapható ilyenfajta terméktől.

Úgy hallottam, hogy a zsidó vallásnál fontos, hogy kóser kaja kerüljön az asztalra. Az azt jelenti, hogy jobb körülmények között tartják az állatokat és levágáskor nem szenvednek annyit?? Vagy valami ilyesmi?

Előre is köszi a válaszokat.


2012. jan. 23. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kóser konkrétan annyit jelent: a zsidó vallás előírásainak megfelelő. Köze nincs az állat tartásához. Vágásnál van előírás, miszerint az állatot teljesen ki kell véreztetni vágás után. A kóser konyha vért, tejterméket és húst nem használhat együtt
2012. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudod én 70 éves vagyok sokat láttam már de a kérdésedre azt tudom mondani azok se tudják akik ezt az üres szót használják.Tipikus ha van kalapom az a baj ha nincs akkor az.Egyszer olvastam újságban hogy egy vágóhídon a zsidó sakter mit csinált, ne keress benne logikát!Olyan húsokat nyilvánított rossznak amit sokan örömmel ettek volna meg.Az ún vallási dogmákban ne keress logikát mert egy szikra nincs benne!

A normál vágóhídi technológia pont arra megy hogy nem kínozzák az állatokat.A háznál levágott disznó percekig visít az miért is jó?

2012. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kóserség nincs összefüggésben az állat tartásával.
2012. jan. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"az állatot teljesen ki kell véreztetni vágás után"


Tessék itt van egy képtelenség! Ez fizikailag lehetetlen!Ilyenek a vallási előírások nem törődnek a fizikai valósággal!

2012. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók írják ez a vágásra vonatkozik.Mondhatnánk azt is,hogy kegyetlenebb vágás,hiszen nem bódítják az állatot,hanem csak megnyitják az artériát.Ha bódítanák,akkor nem jönne olyan erővelk a vére és nem jönneki annyi...
2012. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki már írta, a kóser azt jelenti, hogy a vallási előírásoknak megfelelő. Ételeknél ez pl. a feldolgozásra vonatkozik.


Azt mondja a vallásuk, hogy hal kivételével semilyen állat vérét sem fogyaszthatják. Ezért rituális módon hajtják végre a vágást, nem kábítanak előtte (mert akkor már nem lehetne kóser a termék), hanem megfelelően éles, hibátlan pengéjű késsel egyszerre vágnak át mindent, a légcsövet, az ereket, az idegeket.. Állítólag a vágás befejeztével már nem érez semmit az állat, mondjuk ilyen 4 mancs jellegű klubok reakcióját szívesen megnézném ha odaállítanák őket egy kóservágásra.

A cél hogy minél több vér kijusson az állatból. Persze tökéletesen nem lehet az utolsó cseppig ezt elérni, így van "utókezelés" is, pl. áztatás, kisózás.

Vagy meg is lehet sütni a húst, de csak rostélyon, mert akkor ki tud csöpögni a vér közben.


Más előírások is vannak, amiket a rabbi felügyel. Pl. a betegnek tűnő, törött végtagú állat, vagy belső sérülései vannak (mert a kamionról lejövet elcsúszott) akkor már tréfli.

2012. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doboszoli ***** válasza:

Ezenkívül a feldolgozás során az élelmiszert,(bort!) keresztény kéz nem érinti.

Ki szokták bérelni a borpalackozót arra az időre, amíg kósert palackoznak.

2012. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A f@szán kivéreztetik az állatot. Lassú halál.

Attól finomabb.

2012. jan. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A f@szán kivéreztetik az állatot. Lassú halál.

Attól finomabb."


Én szemét állatkínzásnak nevezem!

2012. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"élelmiszert,(bort!) keresztény kéz nem érinti. "


Ezt úgy is fel lehet ám fogni hogy lenéznek másokat akik arra sem alkalmasak hogy nekik élelmet adjanak.

2012. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!