Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pontossan mit is jelent az,...

Pontossan mit is jelent az, hogy egy húskészítmény kóser? Honnan lehet ilyet beszerezni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert kb. egy hónapja nem igazán eszek húst. Néztem filmeket arról, hogy hogyan is működnek a vágóhidak, hogyan tartják, "termelik" az állatokat, láttam felvételeket egyik haveromtól aki egy igen közismert húsfeldolgozó üzemben dolgozik. Szóval azóta undorodok minden a boltban kapható ilyenfajta terméktől.

Úgy hallottam, hogy a zsidó vallásnál fontos, hogy kóser kaja kerüljön az asztalra. Az azt jelenti, hogy jobb körülmények között tartják az állatokat és levágáskor nem szenvednek annyit?? Vagy valami ilyesmi?

Előre is köszi a válaszokat.


2012. jan. 23. 14:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10, sőt ha egy edényben nem kóser ételt készítettek, az utána már nem alkalmas kóser étel elkészítésére.

Ezért kicsit csodálkoztam a borpalackozós kommenten, de biztosan ha valamit túl drága lenne kiépíteni, akkor lehet kivételt tenni. :)


Érdekes dolgaik vannak...

2012. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!