Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egy vallásos zsidónak a...

Mustafa33 kérdése:

Egy vallásos zsidónak a "halal" kóser? És fordítva, egy moszlim arabnak a kóser étel lehet halal?

Figyelt kérdés
Viccelőknek: nem halál, de halal, azaz a kśer étel arab megfelelője.
2011. dec. 13. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindketto a sajat vallas szerinti (rituale szerin) leolt allat. Ez a szertartas teszi ehetove az allatot.

A koser viszont nem halal, es a halal sem koser. En muszlimokkal eltem egyutt. Attol lesz halal, hogy elmondanak egy arab imat, mielott meghal az allat, majd kifolyatjak a veret. A koser nem tudom, hogy mukodik (mar a leoles), de nem az arab, Allah altal elfogadott imat mondjak el, ertelem szeruen igy, az sosem lesz halal.

2011. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Pont tegnap volt errol szo az indiai munkatarsammal. Attol halal hogy kivereztetik az allatot.
2011. dec. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ugyanaz. A kóser kaját egyrészt a szabályok szerint készítik el, továbbá pogány nem érintette, és a rabbi is megáldotta.


A halal kaját arabok készítik, és nem áldja meg a rabbi, hiába nincs benne disznóhús meg minden.

2011. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindkét szempontot. Azért kérdeztem, mert a szabályok, vagyis a törvény ugyan az. A tisztátalansági tiltások is mondhatni egyeznek, az állat megölésének a módja is, csak a rituálé - az étel megáldása más.
2011. dec. 17. 20:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hogy a törvény ugyan az, nem úgy értettem, hogy egy törvény szerint van, hanem hogy mindkét törvény lényege egyezik, ugyan azokat a dolgokat tiltja és ugyan azokat követeli.
2011. dec. 17. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!