Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok házilag salátákho...

Hogyan tudok házilag salátákhoz finom öntetet csinálni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 3. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szoktam:

Van a sima cukor, ecet, víz (ubisali, vagy vegyes: ubi, pari, parika, hagyma, esetleg retek)

Görögsalinál csak a hagymát sózom, ráöntöm az olajbogyó levét, plusz oregano, rozmaring, és a fetasajt leve

Fokhagymás öntet: joghurtba reszelek én elég sok fokhagymát, pici fehérbors, és ha sóztad a zöldséget, akkor az öntetbe nem kell só.

Ugyanezt lehet fokhagyma helyett kaporral, de én azt nem szeretem.

Zöldfűszeres: joghurtba snidling (vagy újhagyma zöldje), petrezselyem, esetleg pici fokhagyma

Joghurtba ketchup (csak enyhén rózsaszín legyen tőle), fehérbors (ezt olyan salira szoktam, amiben van reszelt sárgarépa)

Persze joghurt helyett használhatsz kefírt is, vagy vegyesen.

Jó főzőcskézést! :o)

2008. ápr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,le is írtam.:-)
2008. ápr. 3. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségféle lehet: uborka,paradicsom,paprika esetleg hagyma,saláta.

erre az öntet: tejfölhöz keverj reszelt fokhagymát,ételízesítőt,és apróra vágott friss kaprot!

Nálam bevált!

2008. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Párolt zöldborsóhoz, franciasali-alaphoz vagy mexikói zöldségkeverékhez a natur joghurtba keverek egy kiskanálnyi pizzakrémet. Isteni íze van.
2008. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
13%
ha valami izlik pl csokoládé akkor egyél meg egy kilót majd nyomj rá egy gerezdet.
2009. márc. 6. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem ez nagyon bejön: Natúr joghurt+petrezselyem-nem muszáj, és a legjobb metélőhagyma!!


Nem lesz csípős és finom!

2013. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!