Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a chipsadó...

Miért van az, hogy a chipsadó bevezetése óta a cukorMENTES energiaitalok drágábbak, mint a cukorral édesített társai?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok rájönni ennek az okára. Mindkettőben ugyanaz van, csak az egyikből hiányzik a cukor, mint édesítő, ami miatt drágítottak rengeteg terméket, itt pedig pont a cukormentes a drágább (olcsób márkáknál majdnem dupla annyi).
2012. jan. 29. 20:27
 1/6 anonim válasza:
passz..
2012. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
cukormentes egyenlő édesítőszer, édesítőszer egyenlő mesterséges dolog, mesterséges dolog egyenlő az állam szerint káros dolog, káros dolog egyenlő chipsadó
2012. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem mondjuk nem zavar.Csak az egyen édesítőszeres ételeket , italokat aki cukor beteg.A cukor egy természetes növényi eredetű ízesítő , nem mondom hogy egészséges de kevésbé káros mint az édesítőszer.
2012. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A cukor egy agyonfinomított édesítő, ami pikkpakk megnyomja a vércukorszintet, ezáltal az inzulintermelést is. Ha a növényt rágcsálnánk, nem lenne vele baj, de ugyanez a helyzet a fehérliszttel is, agyon van finomítva, iszonyú magas glikémiás indexszel.
2012. jan. 29. 22:55
 5/6 A kérdező kommentje:

20:54-esnek:

Ilyen felfogással mindent drágítani kell, mert minden édes termékben van vagy cukor vagy annak valamilyen pótléka (fruktóz, aszpartam, szukralóz, ...).

2012. jan. 29. 22:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt tudom elképzelni, hogy sok vásárló a chips adó miatt miatt elkezdte megválogatni h meiket veszi meg. Namármost ha a cukros udítok már nem hoznak annyit a konyhára hát megemelik a cukormentesek árát
2012. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!