Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik az igazi vaj?

Melyik az igazi vaj?

Figyelt kérdés
A napokban gondoltam eszek igazi vajas kenyeret margarinos helyett, mint gyerek koromban. Mivel régen nem foglalkoztam a gondolattal a boltban gondolkodóban estem, hogy "akkor most teavaj kell e nekem, vagy márkázott vaj, vagy milyen is?" Melyik az az igazi vaj?
2012. febr. 6. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Amelyikre vaj van írva, minimális zsírtartalom különbség van közöttük.
2012. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi vajra egyrészt "vaj: teavaj, markázott vaj" van irva, a zsirtartalma meg 80% körül mozog. A többinem nem sok köze van az ihazi vajhoz.
2012. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez az igazi.


Készítsd el otthon mindenféle adalékanyagtól mentesen. Változatosan fűszerezheted, ízesítheted.


[link]


Kattints a High Speed Flash- feliratra!


Jó étvágyat!

2012. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as:

Szerinted melyik itthon kapható tejszín a legalkalmasabb ilyesmire?

A legtöbb bolti tej már meg sem alszik, ezek után nem tudom a bolti tejszín alkalmas-e ilyesmire...

2012. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok:


Nem boltban veszem a tejszínt, hanem egy őstermelőtől.

Vonatkozik ez a túróra, tejfölre, teljes tejre.


Itt egy link, biztos lehet a lakhelyedhez közel találni hasonlót, piacokon is vannak többen akik árulnak, és vannak pl. Győrben is, akik házhoz hozzák egy heti rendszerességgel járó erre "kialakított kisbusszal" a házi-, natúr tejtermékeket.


[link]

2012. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs az Off-ért, de ez a téma engem is érdekel.

Amikor egy főzőműsorban vajat mondanak, akkor szerintetek minden esetben arra gondolnak? Mert nekem ez nem logikus. Mert az amerikai sütiknél minden recept vajat ír. Náluk nincs margarin? Vagy hogy van ez?


Egyébként a teavaj-márkázott vaj pult előtt én is mindig hezitálok :D

2012. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor maradt a jól bevált kóstolgatás :) A házi készítést is lehet megpróbálom, ha lesz hozzá időm és energiám.
2012. febr. 7. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:
az utolsó vagyok. én is kipróbáltam már a házi vajat, vagyis készítettem már párszor, de én nem tudtam még átmosni úgy, hogy ne lehessen érezni egy kis savanykás ízt. Habár én tejfölből rázogatva készítettem, és nem tejszínből. Lehet kipróbálom a tejszínes verziót egyszer.
2012. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok:


néhány infó a vajról


[link]

2012. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A piacon próbálkoztál már? Ahol én lakom, ott a piacon van egy tejtermékeket áruló üzlet, ahol lehet igazi tejet és vajat is kapni, házit. Lehet, épp olyan amit keresel, én sajnos nem tudom. :(
2012. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!