Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Light Cola tényleg cukorment...

A Light Cola tényleg cukormentes? Akkor nem is ártalmas ital? Mi szól ellene?

Figyelt kérdés

2012. febr. 14. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
NAgyrészt cukormentes, DE NEM ártalmatlan, mer a cukrot valamivel helyettesiteni kell és ez a helyettesitö (édesitöszer) sokkal károsabb, mint maga a cukor lenne.
2012. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hizlal, helyette rákkeltő :)
2012. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van. Nem hízlal, de aszpartam van benne, az meg 93 féle bajt okoz. Akkor már inkább a cukor, attól nem halsz meg.

Meg hát a kólában nem csak a cukor káros.


Egy kólafüggő... :(

2012. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amit ma ettél abban is van rákkeltő anyag tudtad???? MINDEN AZ MÁR! -.-'
2012. febr. 14. 15:40
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Ez igaz.

De akkor még ott van mellette a foszforsav, ami amellett, hogy nagyban segít az elsavasodásban, meggátolja a kalcium beépülését a szervezetbe. 20 éves kor alatt be kéne tiltani, utána pedig saját felelősségre fogyasztani.

Amúgy az egész egy műanyag ital. Kb mint ha leturmixolnád mondjuk a telefonod, és azt innád. Csak a light cola-nak jobb az íze. :)

2012. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
a kólát csak vörösborral vagyok hajlandó meginni - úgyis csak 4 bor - 1 kóla arányban.
2012. febr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
jaj, ez a rákkeltő duma, ettől már falnak megyek. basszus, kb semmit nem lehet akkor enni, inni. én akkor is iszom a light kólát, azt keltse a rákot, pont lesz@rom.
2012. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

kólafüggő vagyok én is...tíz éve csak a light coca-t iszom ..már nem olyan a cukorpótló íze, mint régen volt...


nem illik más élelmiszert ilyenkor leszólni, de mind rejt valami veszélyt...


90 évesen a halálos ágyadon majd meséled a kisdobosoknak...hogy gyerekek! vizet ne igyatok! véletlenül ittam egy pohárral, és ide jutottam...

2012. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Cigi is ártalmas mégis szívják.. Még a párizsi is halálos tud lenni,ha megeszel belőle 20 kg-ot.. Mértéket kell tudni tartani.. Ha megiszol 2 hetente egy flakonnal attól nem lesz semmi bajod..
2012. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is alapvetően a mértéken van a hangsúly. Ennek ellenére annyiban az előzőek védelmére kelnék, hogy Ők valószínűleg hallottak már az édesítőszer rövid távon is káros hatásairól. Nem egy ember képtelen fogyasztani őket a kialakult mérgezéses tünetek miatt.


Szóval nem mondtak hülyeséget, az édesítőszer rosszabb a cukornál.

A cigiről és az édesítőszerről is ezek után annyit, hogy mindenkinek a saját dolga mivel mérgezi magát. Magánügy. A kérdező kérte mi szól ellene, és mindenki normálisan válaszolt.


Ajánlom, hogy néz utána az aszpartámnak, ha tényleg érdekel a dolog. Nyilatkoznak a tünetekről is.

2012. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!