Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Minden házi lekvárra kell...

Minden házi lekvárra kell celofánt tenni? Miért? A boltiakon azért nincs, mert azok annyira mesterségesek? Az üvegeket sütőben elő kell melegíteni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 06:50
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Az üvegeket nem kell feltétlenül előmelegíteni,de arra vigyázni kell,hogy forró lét csak angyon lassan önts bele,mert elrepedhet az üveg.

Lekvárt általában melegdunsztba szoktak tenni,és nincs a tetején sem celofán,sem egyéb.Ha kihült és bebőrösödött a teteje,akkor kell lezárni,celofánnal,vagy fedővel.(Amit a boltban kapsz)A fedőt természetesen jól ki kell mosni.

2009. jún. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
57%

Nem a celofánon van a lényeg,hanem azon, hogy a befőttes üveg légmentesen legyen lezárva. A celofános megoldás egy olcsó, főleg házilag kivitelezett formája ennek.

A bolti üvegeket nagy gyártósorokon zárják le, macerás lenne celofánnal bíbelődni, kicsit drágább, de gyorsabb megoldás a tömítéses fedő.

Lehet ilyet kapni, ma már te is ezzel zárhatod le a befőttjeidet.

2009. jún. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Én soha nem használtam celofánt, a befőttesüveg teteje ugyanolyan jó. (A gyárban készített lekvárnak nem lehetne celofán teteje, képzeld mennyi menne tönkre szállítás, árusítás közben)

Egy különbség van a celofán és a fedő között, a celofánon keresztül minimális pára távozhat, tehát 2-3 év után jobban ki van száradva a celofános lekvár mint a fedős.

2009. jún. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anyukám úgy csinálja az "előmelegítést", hogy egy tepsibe tesz forró vizet, és beleállítja az üvegeket.

A boltiak tömegcikkek, a gyártósoron elég nehéz lenne celofánt rátenni.

2009. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

..nem úgy gondoltam, hogy csak celofán, hanem, hogy arra kerül a tető, dédim régen így csinálta, de nem tudom, hogy miért, szükséges-e...

Köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!