Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen a háj helyes megtisztít...

Milyen a háj helyes megtisztítása?

Figyelt kérdés

A minap disznóvágás volt nálunk. A hájból hájas tésztát szeretnék sütni. A hájat így készítettem elő:

1.pihentettem

2.hideg vízbe tettem

3.áztatás közben amennyire csak tudtam, megpróbáltam megszabadítani a hártyától

4.ezután ledaráltam, aztán becsomagolva fagyasztóba tettem.

A lényeg az, hogy a hártya lehúzását nem vagyok benne biztos, hogy 100%-osan tökéletesen csináltam volna. Nagy probléma az, hogy ha valamennyi hártyával lett ledarálva a háj?

A háj az büdös?? én annak éreztem eléggé (legalábbis nekem nagyon rossz szagú volt)..


2012. febr. 27. 17:20
 1/3 doboszoli ***** válasza:
100%

A háj a legjobb minőségű zsiradék.

Nem "büdös", kevered a bélen lévő zsiradékkal, annak van egy sajátos bukéja.

Nem csináltál bajt, de nem kell beáztatni, csak kiterítve hagyni kihűlni, és másnap hártyázni.

A benne maradt hártya majd ki jön a liszttel való elmorzsoláskor.

Jó lesz!

2012. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké, rendben! köszönöm a választ!
2012. febr. 27. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Imádom a hájas tésztát...főleg krémesnek, van aki szokta áztatni is, én is, lehető legjobban le kell hártyázni, ledarálni, nekem is így van lefagyasztva. Sütés előtt ki kell venni és szobahőmérsékletre kiolvasztani, bármilyen módon kicsit fellazítani. Sok receptben liszttet elmorzsolják, én nem szoktam, a kinyújtott tésztára kenem rá vékonyan, hajtogatom, pihentetem, nyújtom. Nagyon fontos a jó hájastésztához, hogy pihentesd. Ki kell várni, akkor fogja szépen "hányni a lapokat", ha nem akkor szalonnás lehet. És igen, van amikor van kis "szaga" érzékenyebb orrúak jobban érezhetik, sütéskor az elveszik.


Neki kell feküdjek csinálni, mert imádom...:D


[link]

2012. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!