Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kéne vásárolnom?

Hogyan kéne vásárolnom?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok albérletben. Az a helyzet hogy teljesen reménytelen eset vagyok kajavásárlást tekintve, fogalmam sincs mit vásároljak, egy órát képes vagyok ténferegni a boltban anélkül hogy sikerülne eldöntenem mit vegyek. Tudnátok tippeket adni hogy miket vásároljak, ami normális kaja? Jöhet bármi, amiből össze lehet állítani valami tartalmas étrendet. Köszi szépen! :)
2012. márc. 3. 22:41
 1/10 anonim válasza:

Neten keressél egy receptet, amit otthon sokat ettél és szerettél. Írd fel a hozzávalókat, vegyed meg és készítsd el.

Ezt csináld többször a héten és az eléggé változatos lesz.

Mindig vegyél le valamit a polcról csak úgy, mert megtetszett. Próbáld ki.

2012. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alapélelmiszerek:


- kávé, kakaó, tea (amit szeretsz ezek közül és reggelente iszod),

- szeletelt kenyér,

- vaj (igazi!),

- tojás,

- sajt,

- felvágott,

- zöldség,

- gyümölcs.


Ennyi.:)

Aztán ha mást kívánsz, ami nincs otthon, azt úgyis megjegyzed, és legközelebb hozol azt majd.

2012. márc. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem alapdolgokkal kellene kezdeni, amiből utána tudnál főzőcskézni.


-liszt

-búzadara

-zsemlemorzsa

-cukor

-fűszerek

-étolaj

-húsporok


Ezekből mondjuk 2 kiló/liter, stb. elég lenne.

Ezen felül még tészta, mindegyik fajtából egyet-egyet, attól függ, milyen tészta ételeket szoktál enni. (nagy kocka, copfocska, spagetti...)


Akkor pár ilyen szósz is jöhet, hogy bolognai alap, gyros alap, zacskós levesek, stb.


Ezek után jöhetnek az "élvezeti" cikkek.


Ja, meg még a húst ki ne hagyjam. Ízlés-szokás szerint persze.


Ebből már össze tudsz magadnak dobni néha egy kis ebédet.

2012. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mesélf el, miket szeretsz enni.

mennyit szoktál enni.


van akinek 3 fogásos marhapörkölt kell, van, akinek 2 alma, vagy egy joghurton elvan ...


van, aki nagy háztartást vezet,

vagy spórol, amivel tud, tésztát gyúr,

van, aki az idővel spórol - az meg drága konyhát vezet...

2012. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapdolgok (ha főzni akarsz)!

kenyér, zsír (olaj)

krumpli, vöröshagyma, (fokhagyma)

törtpaprika, só, (bors) (=ezekből már lehet paprikáskrumplit)

száraztészta, (tarhonya) zöldségek (=tészta leves, krumnplis tészta)

tojás, tejföl, sajt, vaj, liszt, rizs, zsemlemorzsa (=tojásos galuska, zöldséges párolt rizs, tükörtojás, rántotta, tojáspörkölt nokedlivel, sajtos tészta, sült krumpli tükörtojással)


Húsokból legolcsóbb a sertés máj: resztelt, rántott,

a csirke-csontos (far-hát-nyak-szárny) ezekből már finom pörkölteket, rizseshúst lehet, de a far-hátat, szárnyat sütheted is.

Most viszonylag olcsó a kelkáposzta, fehér káposzta, (=levesek, főzelékek), esetleg 1-2 fej karaláb


Ezen kívül egyéb alapdolgok u.n. száraz kajákhoz (reggeli, vacsi): vaj, sajt, felvágottak, tejtermékek


Ha olcsón akarsz étkezni, inkább főzdd meg magad!

Ha egészségesen akarsz étkezni, kerülöd az üzletekben a kész- és félkész ételeket a bennük levő tartósítószerek miatt = inkább főzdd meg magad!


Ha valamit nem tudsz, hogyan kell elkészíteni, írd ki kérdésként, segítünk.

De ha leszeded a net-ről: Horváth Ilona szakácskönyvét, a legapróbb konyhai praktikákat is megtalálod benne, én is sokat tanultam belőle.

2012. márc. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

8,17-es (előző) vagyok.

Pénteken eldöntöm, hogy szombat-vasárnap mit fogok főzni, megnézem, mit kell hozzá vásárolni, és mi az ami van.

Ha pl. sülthús hagymás törtkrumplival, ez utóbbiból már eleve annyit készítek, hogy a maradék másnap elég legyen egy adag krumplis tésztához.

Ha pl. pörköltet főzök nokedlivel, ez utóbbiból annyit, hogy egy adag tojásos nokedli is legyen.

Pörkölt maradékból lehet főzni gulyás-levest (csak krumpli, zöldség és tészta kell bele)

Ha így gondolkodol, már akár 4 napra való kajád megvan a hétre, és időt, gázt is spóroltál.


Állj rá arra, hogy heti bevásárlásokat csinálsz pénteken, hét közben max. kenyeret, tejet veszel. Így könnyebb beosztani a pénzedet (havi keretet beosztod a következő fizetésig). Ha van fagyasztód és belefutsz valami akciós húsféleségbe, akkor abból vegyél többet, de tudod, hogy a következő hetekben már főételre nemigazán kell költened.

2012. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én is Horváth Ilona szakácskönyvét ajánlom!!!

de a neten csak egy hiányosat találtam.

2012. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Remélem, sikerült a Horváth Ilona-féle szakácskönyv teljes anyagát erre a linkre tennem. Az ne zavarjon meg, hogy a különböző témák anyagának oldalainak sorszámozását témánként 1-től kezdi.

2012. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszi szépen
2012. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szivesen! Forgassátok, használjátok egészséggel!
2012. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!