Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy csináljak íráshoz karamellt?

Hogy csináljak íráshoz karamellt?

Figyelt kérdés
Olyan karamell receptet szeretnék kérni, amit betudok tölteni nejlon zacsiba és a sarkát kivágva írni vele, ami aztán szépen megszilárdul és feltudom az olajozott sütőpapírról szedni.
2012. márc. 7. 13:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ilyet szeretnék csinálni, csak én w-t:


[link]

2012. márc. 7. 13:44
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ilyen nem nagyon lesz... ez is úgy készült szerintem hogy a kanalat rácsurgatta a papírra, és szilárdulás után leszedte. Esetleg valami betűs sütikiszúrót vegyél, vagy kartonból vágd ki a betűt, és úgy csorgasd le.
2012. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem úgy is jó, ha kanállal csurgatom.

De hogy kell a karamellt csinálni?

2012. márc. 7. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:
a cukrot elkezdet egy kis tejjel melegíteni a tüzön. Nagyon vigyázz, könnyen leég, sőt szerintem akármennyire is figyelsz, kell majd súrolgatni az edényt..
2012. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell tej, csak a cukrot magában. és kavargasd fakanállal a lábasban, míg elolvad, és megbarnul.. Aztán csorgasd! Gyorsan! De nagyon vigyázz, nagyon forró, csúnya sebet tud csinálni. Mindent készíts elő, mert hamar szilárdul.
2012. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az edényt nem kell súrolni, hanme vízbe áztetni, és másnapra kioldódik.
2012. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csokiból könnyebb

[link]

2012. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt a karamell készítés:

[link]

Amikor kiöntöd a karamellt villával húzzál ki belőle szálakat, ebből lehet a betű.

2012. márc. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Sokat segítettetek.

Tidom hogy könnyebb csokival, azzal szoktam ilyet, most is szívesebben csinálnám abból, de akinek csinálom a tortát megkért hogy egyáltalán ne legyen rajta csoki. :/

2012. márc. 7. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
jo.csak akkor a kerdes,hogy szereti-e ezt az olvasztott cukrot ha meg a csokit se. necces..valahogy puhatolozd ki
2012. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!