Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Laktózérzékeny vagyok, vagy...

Laktózérzékeny vagyok, vagy sem? :/ 16/L

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hete derült ki, hogy laktóz-intolarens vagyok. Nem fogyasztottam előtte sok tejterméket, szóval nem értem mitől lehet.

Egyszer-kétszer volt hasmenésem és ezért a háziorvos beutalt a kórházba, ahol mindenféle széklet-és vérvizsgálatot elvégeztek rajtam, amik mind negatív eredményt mutattak. Elküldtek laktózterhelésre, ami viszont pozitív lett. Egyszer sem fájt a hasam tejes étel evése után, soha nem voltam felpuffadva, terhelés alatt is tünetmentes voltam, míg más gyerekeknek fájt a fejük/hasuk, csak vizsgálat után távozott belőlem a laktóz, amit itattak velem.

Kiterjedt a pollenallergiám (elég súlyos az is) pár ételre is, amit nem tudok nélkülözni: alma, őszibarack, zeller, sárgarépa, narancs, burgonya, paradicsom, mandula, mogyoró :( Semmi tájékoztatással nem szolgáltak, így nem is vettem olyan komolyan a dolgot először. Lactase rágótablettát írtak fel rá. Azt sem tudom, hogy ezeket csak nyersen, vagy készételekben sem ehetem meg?

Aztán 2 hétre rá feldagadt a szemem, kiszáradt körülötte a bőr és a nyakamon is ugyanilyen piros foltok keletkeztek, és néha viszkettek. Azt mondták ekcéma; kaptam rá kenőcsöket, fürdetőt, és allergiagyógyszert (Cetrizine).

Már kezdenek halványulni a foltjaim, de egyre jobban kétségbe vagyok esve a tájékozatlanság miatt, és a dokik annyi hülyeséget (10 év múlva úgy fogsz kinézni mint egy varangyos béka, ha nem tartod a diétát stb.) hordtak össze, hogy nem tudok nekik hinni.

Így felhívtam egy másik kórházat, egy újabb laktózterhelésre....:/


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. márc. 7. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a terhelés + lett, akkor az vagy. Mellesleg lehetsz a tejfehérjére is allergiás, az szokott ekcémával járni.
2012. márc. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem fogyasztasz tejterméket, még nagyon sok ételféle tartalmaz laktózt, sőt a legtöbb tabletta formájú gyógyszerben segédanyagként előfordul. Szerencsés vagy, hogy ezek a tünetek nem jöttek ki rajtad. De az allergiádnak ehhez nincs köze, az teljesen más kategória.
2012. márc. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

de azt még mindig nem értem, hogy akkor az orvos miért nem engedi sem a hajfestést sem a sminkeket...semmit!

meg azért örökké nem mehet ez igy, hogy mindent csak gyógyszerekkel ehetek.:O

nyáron meg mégtöbb gyümölcs tiltólistás a pollenallergia miatt:/ ugyanis azok fokozzák...

2012. márc. 8. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!