Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen bon-bon készítő formát...

Milyen bon-bon készítő formát vegyek, amit könnyű használni és szép bon-bonok készíthetőek? És hol?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vennék formát. Ha kaptál már dobozos bon-bont, akkor annak a formáját tudod használni, ha nem kaptál, akkor vegyél magadnak, edd ki belőle a csokit, aztán használd a formát újak készítéséhez.(Pl. milka szív alakú desszert)Ha eltörik, akkor vegyél újat.
2012. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

OFF: Első! Te kaptál már bonbont ajándékba/ vettél magadnak? A szívecskés Milkának valóban masszív a műanyag része, de ott van a szív közepén a Milka felirat. Gondolom, ha saját kezűleg készített csokit akar a kérdező ajándékozni, nem látná el márkajelzéssel :D

Más bonbonoknak pedig olyan gyenge és könnyen deformálódó a tartója, hogy ilyen célra alkalmatlanok. Ráadásul megkockáztatom, h a forró csokit nem is mind bírná.


A kérdezőnek: én is szemeztem már a különböző szilikonos bonbon formákkal, csak eléggé drágállok 2000 Ft-ot értük. Viszont szerintem ezek lehetnek a legpraktikusabbak. A helyedben mindenképpen valami átlagosat vennék, semmiképpen sem szívecskéset, v rózsásat, mert az kevesebb helyre tudod felhasználni.

Egyébként nagyobb áruházakban, plázákban szoktak ilyen kis standon árulni ilyesmiket. Nagyáruházakban bent is rá lehet akadni, pl. múltkor a Sparban láttam, igaz nem volt túl nagy a választék. De cukrászkellékes boltban is lehet kapni, gondolom (Desszertmester pl). Vagy internetes rendelés.

Most nézem, a Sőregi tortadekornál igen olcsón árulják most: [link]

2012. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Oké, engem nem igazán érdekel a bon-bon készítő forma,(nem szeretem a bon-bont) csak gondoltam, hátha egy ötlettel segíteni tudok.
2012. márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Nemrég én is éppen formát akartam venni, aztán a tescoban megláttam a szilikonos jégkocka tartót! Mindössze 200 FORINTÉRT! :) 18 darab fér egy formába, én négyzet alakút láttam csak. Ki is próbáltam rögtön, és nagyon bevált. Amit bonbon formaként árulnak, az is teljesen ugyanez, csak sokkal drágább.

De ha különleges formájúakat akarsz (félkör, kis hurka, stb), azt meg tudod rendelni egy csomó webáruházból is, de pl Bp-n szinte minden plázában láttam már sütésre szakosodott boltokat. Itt vehetsz minden kelléket a bonbongyártáshoz.

De én továbbra is a jégkockatartót ajánlom, egy kis fantáziával igazán különlegessé varázsolhatod! :)

De itt egy pár link, ahonnan rendelhetsz, vagy körülnézhetsz:

[link]

[link]

[link]


Amúgy a vásárolt bonbonforma újrahasznosításával én is próbálkoztam, de a műanyag nem nagyon vált be. Kb egyszer használatosak, mert ha kicsit is megtörik, annak nyoma marad. És nem válik el olyan szépen a csoki a műanyagtól, mint a szilikontól.

Végül egy tipp, ha már megvan a formád: tegyél egy kis olajat a csokiba, és fényleni fog! :)

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.. :)

2012. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sajnos a 3 link közül már egy se működik...
2019. dec. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!