Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért zöldül meg tárolás...

Miért zöldül meg tárolás alatt a (nyers) krumpli?

Figyelt kérdés
Ősszel kaptam gyönyörű és finom krumplit, amiből még van egy kevés. A garázsban tároltam, ami nem fűtött ugyan, de a kazánházzal egybe van nyitva, így nem szokott fagypont alá menni a hőmérséklete. A krumplikat időnként lecsíráztam, külsőleg még mindig szépek, épek, de mikor hámozom, a héja alatt van egy zöld színű rész, ami főzés után is kemény marad. Rosszul tárolhattam?
2012. márc. 17. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem az már az elejétől olyan volt, csak nem vetted észre. A zsákban nehéz is észre venni, meg inkább csak pucoláskor látszik jobban.

Egyszerűen nincs "beérve", akkor szokott ilyen lenni, ha hamar kiássák (időjárás miatt) vagy mert a nagy többség már jó, vagy mert nem volt rajta elég föld, és kilátszott.

2012. márc. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A krumpli gumója botanikailag a (módosult) szár, nem a gyökere. Ezért ha fény éri, akkor bezöldül, de ettöl még nincs sok baja.

Fényt kaphatott már a termesztés során, ha nem volt a gumón elég vastag föld, vagy ahonnan vetted, aott tárolták világosban, vagy esetleg nálad érte világosság.

A zöld részben felhalmozódik a solanin, amit (újabban) enyhén károsnak minösitenek. Akik érzékenyek erre, azok kaphatnak töle hasfájást, komolyabb baj nem történik emiatt. De ez hámozással eltávolitható, a többi része meg teljesen ártalmatlan.

2012. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Valóban, én nem takartam le, tehát érte a fény.
2012. márc. 19. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!