Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 580 Ft 10db tojásért reális...

580 Ft 10db tojásért reális ár vagy át lettem verve?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 13:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

sajnos ennyi, higgyétek el, múlt héten még az auchanba a 30 db-os friss farm tojás (s) (ami legolcsóbb) 948volt pénteken voltam vásásrolni auchanba friss fram tojás (s méretű) 1489ft l-es méretű 1649

nem hittem a szememnek, Húsvétra jön az 55-60ft-os ár

2012. márc. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Nálunk (pesttől 30km) a cba-ban a legolcsóbb 580, ráadásul s-es

A piacon is 50Ft volt a legolcsóbb tojás

a coopba még!!! 450

2012. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
25%

Azért a nagy húsvéti tojásvásárlással szerintem még várjatok...olvastam egy cikket a neten,ahol írták hogy pár nappal húsvét elött már biztosan olcsóbb lesz a tojás..

ez a cikk volt asszem: [link]

2012. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
76%
Piacon vegyetek tojást emberek, falusi néniktől! Olcsóbb is, meg a minősége is jó. A tescot és társait inkább hagyjuk...
2012. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
100%
Hamarosan még drágább lesz,jobb, ha tőlem tudod, életbe lépett nálunk is a baromfitartásról szóló Eus rendelet, ami a baromfik(a tojást termelők is) életkörülményeit hivatott javítani. Ennek értelmében a továbbiakban nem lehet ketrecben tartani és tojatni őket, csak kizárólag mélyalmos rendszerben. Így az állatoknak nagyobb élettér jut.Ennek viszont igen nagy ára van, ezt pedig a fogyasztók fogják megfizetni. Nem lepődnék meg, ha hamarosan 70Ft-os tojással találkoznánk a boltokban! NE legyen igazam! Úgyhogy nem vertek át!
2012. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%
a minőséget a tartás nem igazán befolyásolja, tudtommal. max a színe lehet sötétebb ha olyat eszik de az sem a minőséget befolyásolja. amúgy amit a teszkoban veszel az is ugyan ugy tojás mint a többi, csak kisebbek, mivel méret szerint válogatják. amúgy a bélyegzőről még azt is megtudhatod melyik megyéből, melyik istállóból való és milyen tartásmódban állították elő.
2012. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

amúgy igen, az új tartásmód miatt drágult, de ez a nép akarata volt, szóval a drágulás előre tudható volt már évekkel/hónapokkal korábban, most meg mindenki csodálkozik. nem tudok pontos adatot de kb a negyedével kevesebb tojást tudnak most ezek miatt kereskedelmi forgalomba hozni, ezért kénytelenek leszünk behozni környező országokból, ha kevés.


de legalább a tyúkok jobban érzik magukat, hisz ez volt a lényeg, évek óta ezért küzdenek az állatvédők :)

2012. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 MrPifta ***** válasza:
Már 70 Ft felett is kapható egy darab tojás.
2012. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 vocsi válasza:
100%
Inkább adok maszeknál többet-ha tehetem-, mint a Spárban kevesebbet!Ha tehetem, termelőnél veszem.
2012. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 juditmolnar válasza:
25%
A VIDÉKIkieknél azt nem éretem, ha valami beruházási rendeleteket hoznak, vagy meg csinálják, vagy nem, azt költséget bele építik a z áru árába. Ez rendbe is van. De még olyant nem hallottam, hogy le vigyék az áraikat, ha a beruházsaiknak vissza jött ára,vagy nem tudják eladni. Inkább kidobják v. megetetik a disznokkkal. Hiába finonmabb jobb, ha nem tudjuk megfizetni. Kint árulnak, utcán. v. üzletek előtt a Magyar áru drágább, mint külföldi. Ne csodálkozanak ha tönkre mennek.Pl: A Rákóczi uton nyilt Magyar áruk boltja, gyönyörű szép, csak egy bibije van, mindent sokkal drágábban árulnak, mint a mellettük lévő kis teckoban. Miböl gondolják, ásványvizet, banánt,alapélelmiszereket, stb..hosszutávon náluk fogják vásárolni? Ugyanonnan szerzik be az árut. Talán egy-két hazai termelővel állnak kapcsolatba,bármire ráirják hogy Magyar.Ha csoda történe,kicsit jobb lenne a helyzetünk, az árak az azok akkor is maradnának. Sőt. Nem ismerik, ha valamit olcsobban, adnának többet tudnánk vásárolni, csak tölük, ők járnának jól. Meg a pestieknek is másképpen termelnek, mint saját maguknak. Mert hülyének néznek bennünket. Pedig itt pesten dolgoznak, gyerekeik ide járnak isk. szorakozni.itt intéznek mindent,ezt használják ki a külföldiek. Talán össze kéne fogni Nem gondolják?
2012. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!