Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 580 Ft 10db tojásért reális...

580 Ft 10db tojásért reális ár vagy át lettem verve?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 13:08
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
szia nekünk házi tojásaink vannak és az kezdődik 45nél szoval nem hiszem hogy egy bolti annyit érne.a miénket az összes szomszéd veszi ennyiért .a bolti 30 ft
2012. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 zombee ***** válasza:
0%
Nálunk 12Ft továbbra is, ha a megvásárolt magokat nézzük amit megesznek a tyúkok. Árulnunk kéne 36Ft-ért, 3-szoros haszon...
2012. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
55 volt darabja tegnap, mifelénk, Zalában
2012. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Jason Becker ***** válasza:
0%

Ebben az egész hócihőben az a baj, hogy az emberek - nyilván jogosan - f@snak a szalmonellától. Nagyon nem vicces...a nénike,hanem tudja eladni, akkor is kiviszi a köv héten a piacra. És itt most azokról beszélek, akiknek nincs annyi tyúkuk, hogy komolyabban megérje foglalkozni vele.

A másik meg az, hogy a nagyvállatokhoz érkező tojásokat nem csak válogatják, de elvileg át is világítják. Találkoztam én már húsvétkor piaci tojással, amit basszus megfőztünk, azt kék-zöld volt, mikor a szerencsétlen kibontotta...És a szemünk előtt..."alig" süllyedtük el szégyenünkben...


Összefogásról meg ma Magyarországon nem tudom ki álmodik...Úgy sózzák rá az emberekre a sz@rt ott és akkor, ahol és amikor akarják, ahol nem szégyenlik...

Tisztelet a kivételnek, de manapság nagyon ritka, aki nem akar gyorsan nagy pénzt szakítani, innentől kezdve nem fog egy kistermelő - úgymond - "a biztonság kedvéért" selejtezni, ha nem muszáj és jönnek a bajok.


az 55-58Ft-os tojásárat simán szemrebbenés nélkül kirakják itt nálunk is Miskolcon, Kazincbarcikán...


Lesz ebből még nagy gondja a magyarnak...mást ne ondok, mert a többi úgyis ellopja...


Jah és kínában meg csináltak már tojást, aminek köze nem volt a tyúkhoz...heh-heh, poén, nem?

2012. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
59%
A kérdésre válaszolva aki eladja annak ez is olcsó,aki vásárolja annak drága. De,nézzük már meg mennyibe kerül a tartása.Nem csak úgy van,hogy kicsapom a legelőre és zabáljatok,pláne télen amikor nincs "termelés"mert az /állatot pihentetni is kell/,mi nem adunk tápot gazdag és igazi a vitamintartalma,de én megmerem enni nyersen is és krémest is merek készíteni belőle nyáron is. Mi nem tudunk kukoricát termelni mert annyi helyünk nincs,jó helyről vesszük /persze ebben van vegyszer,azt nem tudjuk kiküszöbölni/és mikor 7-8ezer volt, senki nem kérdezte meg mivel tartom életben a baromfikat "üresjáraton/.Persze lehet venni agyon tápozottat,igaz ez sem olcsó.Lehet választani!
2012. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
23%
üdv, nem drága a fenntartása, sőt, nekünk vannak tyúkjaink, 6-an, naponta kb 5 tojást hoznak, ami elég jó( van amelyik elöregedik, az már nem tojik annyit) de majd lesz kakas, a táp nem drága, megeszik a zöldséget is, pl dinnyehéjat is elcsipegetik, kukoricánk is volt, és így absz nem drága, sőt visszahozza az árát, mert a tojás nem kerül semmibe... van hogy én is eladom munkatársaknak mert annyi van, 40 ft db-ért, már nem bízom a piacban sem, meg a kereskődekben, a pestiekben főleg nem, ugyh nekem az580 ft kicsit sok.
2012. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:

580 forint, ennyi...

lehet, hogy nem kerül ennyibe, sőt... de valamiből nekik is meg kell élni. ráraknak 1 db tojásra kb 10-20 forintot és annyi a hasznuk. örülhetünk, hogy nem többet tesznek rá...

2012. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Oké...sparban lehet kapni 350-ért, de olyan kicsi hogy monjduk egy receptbe amibe 4 tojást ír, bele kell rakni 7-et mert annyira kicsik, ráadásul nagyon sok a rossz, és nagyon gyakran törik bele a tojástartóba. A spáros olcsó tojás nem éri meg.
2012. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
5 napja Bp-n a Fehérvári úti piacon 50-55 Ft volt egy tojás.
2012. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!