Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Segítesz? Ilyenkor ezek jók,...

Segítesz? Ilyenkor ezek jók, még mivel lehetne kiegészítenem? Nagyon fontos 1 hónap és vizsga, milyen vitamin vagy étel van ami pörgetne?

Figyelt kérdés

eszek rendesen, ilyenkor több szénhidrátot is kívánok, hangsólyt fektetek reggeli rozs/barnakenyér+sajtok, sonkák, főtt tojás+zöldségek (idei-retek, újhagyma, saláta, uborka)

majd tízórai is vagy ugyanez vagy zabpehely+joghurt vagy kefír(attól függ mi van itthon)+olajos mag általában mandula vagy dió(most inkább dió mert azt vetttünk a húsvéri bejglibe:):) vagy ugyanolyan szendvics mint a reggeli

ebéd is rendes főtt étel-husos/zöldséges és rizs, krumpli vagy főzelék, ha rizs, krumpli akkor valamilyen zöldség is van vagy savanyú, husok, halak heti vagy kétheti 1, húsban általában sertés/marh/csirke néha pulyka, tojás heti 2-3 főleg szendvicsbe vagy ha olyan főzelék van (spenót pl)

vacsora is túró, joghurt, gyümölcsök, van hogy rágcsálok zöldséget is

napi 1 pohár kávé, 2-3 feketetea, milyen vitamint szedjek

napi 1 koffeintablettát iszok ha nagyon nem bírok akkor 1 energiaitalt is van hogy megiszok

köszönöm


2012. márc. 30. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek így jók. Csinálj hozzá napi-tervet.

Én annakidején reggel 8-tól 12-ig tanultam. Majd ebéd után kb. fél óra séta (futás) szabad levegőn. Ismét tanulás 2-5-ig. Ismét séta, futás, levegőzés. Majd 6-kor a vacsi. Utána még ismét tanulás este 9-10-ig!

Legyen kialakított rendszere a minden-napjaidba, amit tartasz, a szellemi-fizikai lazítás beütemezése nagyon fontos, anélkül nem fogod bírni!!!!

2012. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát így próbálom kialakítani

hétköznap: 5:40kor keleek, tisztálkodás, készülés, reggeli stb fél 7kor indulok itthonról suliba, suliba 2ig vagyok 3fél4felé hazaérek, akkor ebéd, majd takarítás, összepakolás magam után stb 4 negyed 5felé tanulás ameddig bírok majd vacsora megint tanulás, majd egy kis pihi(tv nézés, közbe szobabicajozás) fürdés, majd tanulás megint úgy 11ig majd alvás:)

2012. márc. 31. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindent mintaszerűen csinálsz, tanítani lehetne:)

Nem kell magad pörgetni, mert ilyen napirend mellett erre nincs is szükséged: eleget pihensz, eleget vagy levegőn, nem csak a tanulással foglalkozol.

Én is rendszert vittem a felkészülésbe. Nekünk volt pl egy-egy tárgyból 30-50 tétel. Beírtam a naptárba, hogy mely napokra melyik tételek jutnak. Ha valami miatt csúsztam, akkor az elmaradtakat is elosztottam. Az utolsó napra új tétel már nem került, csak ismételtem. Viszont magam által kidolgozott tételekkel kezdtem a tanulást, és mindig ismételgettem a már átvetteket is.

Mindig sikerült a vizsga, pedig a kajálásra nem figyeltem ennyire tudatosan, viszont megnyugtató volt, hogy nem futok ki az időből.

2012. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!