Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol lehet igazi Pálpusztai...

Béla211 kérdése:

Hol lehet igazi Pálpusztai sajtot venni?

Figyelt kérdés
Mert amit látok a boltokban az már nem olyan mint a régi nincs is olyan szaga meg nem is olyan intenzív az íze.
2012. ápr. 7. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Auchanban vettem 3 éve,azt a kis kék zacskósat,annak igazi szaga volt,napok után is kegyetlen. :) Azóta máshol nem láttam.
2012. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na ez az ilyen fóliában csomagolt van. Mint amilyen a vajat szokták. De alig van szaga és az egyik fajta kemény volt és kék penész volt rajta.Feltámadt az a gyanúm h kék sajtot adtak el Pálpusztai név alatt.
2012. ápr. 8. 05:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A Tescoban a sajtoknál van Pálpusztai sajt, ezüst papírba van csomagolva nagyon finom csak egy kicsit drága! Van amikor lágy belül, de van amikor nem olyan lágy és folyós, hanem egy picit keményebb de azért puhább.

Ezt a sajt félét, otthon még érlelni kell, hogy olyan szaga és íntenzív íze legyen amire te vágysz!

2012. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.És hol érdemes érlelni és mennyi ideig?
2012. ápr. 11. 04:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne frissen a hűtőből kivéve egyed, hanem érleljed még kicsit.

Érdemes vásárlás után 3-4 napig - akár, egy hétig – szobahőmérsékleten, letakarva érlelni. Ekkor teljesedik ki a pálpusztai ízvilága, és belseje folyóssá válik. A sajtokat egyébként is érdemes szobahőmérsékleten fogyasztani.

2012. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat máskor így teszek:)
2012. ápr. 14. 09:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most vettem ki a hűtőből az általad említett ezüst papírba csomagolt pálpusztaimat, 6 hónap után. Nem mondanám, hogy nincs szaga... :D Sózni sem kellett.

Én a hűtőben tárolom és várok vele. De nyilván vannak gyorsabb érlelési megoldások.

2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy már én is ezt csináltam és igen csak büdös lett :d És az íze is jó már:) Amúgy meg kiderült hogy nem hozhatják forgalomba teljesen éret állapotban , mert az egészség ügyi hivatal már nem engedi.
2012. szept. 8. 06:35
 9/12 ZoPéter válasza:
100%
A napokban találtam rá egy zugligeti úti boltban a régi igazi pálpusztaira. Tebike nevű győri kft készíti.
2013. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
kösz utána nézek:)
2013. ápr. 4. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!