Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet-e valahol venni ilyen...

Lehet-e valahol venni ilyen befőttesüveg nyitót?

Figyelt kérdés
Így néz ki [link]

2012. ápr. 9. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:

én ilyet még nem is láttam


összeszorítja a tetőt kétoldalról, és úgy csavarod?

2012. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ilyet találtam : [link]
2012. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban (70-es évek) olyanok voltak a befőttesüvegek, hogy az üveg száján volt egy gumikarika, arra jött egy fedőlemez, és ezek voltak körbetekerve egy peremezett fémszalaggal, ami kétszeres hajlítással volt biztosítva (sasszeg szerűen). A 80-as években már csak a Bulgáriából importált befőtteken volt ilyen fedő, annak nem is váltották vissza az üvegét.

A fémszalagot könnyű volt levenni, ki kellett hajlítani a két kis fémpöcköt (mondjuk egy kés hegyével), de a fedőlemezt a befőttesüvegben lévő vákuum erősen leszorította, úgyhogy azt le kellett feszíteni!


Na, arra jó ez a nyitó!


Legalábbis egy nagyon hasonló volt nekünk is.


Persze lehet, hogy tévedek, és csak hasonló volt az a szerkezet.

2012. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen konzervnyitót még nem láttam!A 2-es válaszadó linkelt nyitót.Olyat tudok én is ajánlani.Kapható coop boltokban,nagyobb bevásárló központokban is,de ahol olcsobban megtudod venni a 100Ft-os üzlet vagy eurós bolt.Évek óta nekem is ilyen van,és nagyon bevált nekem.
2012. ápr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg nézz körül a vásárban, ott talán találsz hasonlót.
2012. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek.

Igen ősszeszorítod két odaltól és úgy nyitod.

Amik vannak rajta lyukak látni a képen is azokba tudod bekattintani és ezáltal kisebb nagyobb üvegre is jó.

Nekem ezt ausztráliából hozták már vagy 15 éve és még nem láttam magyarországon ilyet soha ezért gondoltam valaki hátha vett már ilyet itt is.

Egyébként ilyen vásári árusok még nem is hallottak róla.

Azért köszi mindenkinek.

2012. ápr. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!