Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lekvár másképp, hogyan?...

Lekvár másképp, hogyan? Életem első lekvárját szeretném idén elkészíteni. Szerintetek cukor helyett lehet más alternatívát is használni?

Figyelt kérdés
Pl: agave, vagy stevia? A másik, a tartósítás. Tudtok olyan növényi/természetes összetevőt ami tartósítja a lekvárt?
2012. ápr. 27. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy édesítővel lehet-e csinálni, csak azt, hogy az "egészségesebb" (és drágább) lekvárokat fruktózzal (gyümölcscukor) csinálják.
2012. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésed kissé fura.


1. Használhatsz édesítőszert, de akkor tartósítószer is kell.


2. Viszont a növényi/természetes tartósítószer amit keresel, nem más, mint a cukor. Ha cukorral főzöd be a lekvárt és normálisan kidunsztolod, nem fog megromlani.


Innentől te döntöd el, hogy nem teszel bele cukrot, de cserébe kétféle "szert", vagy teszel bele cukrot, de semmi mást. Én a másodikra szavazok.

2012. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha az édesítőszer stevia? Nem biztos, hogy úgy működik, mint a cukor...
2012. ápr. 27. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A fruktóz nem sokkal jobb a normál finomított cukornál... Anyám sztíviával csinálja a lekvárokat, befőtteket úgy 2 éve. Tartósításnak szárazdunszt, oszt jóvan. :)

Bár olyat is olvastam, hogy van, aki két celofánréteg közé tesz szalicilt, és arra a normál kupakot.

2012. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az édesítőkkel arra kell figyelni, hogy hő hatására sokat veszítenek az édességükből, így többet kell beletenni az ételekbe/süteményekbe, mint a cukorból ! Főzés közben folyamatosan kóstolgasd, nehogy a végére ne legyen elég édes.

Nem hiszem, hogy természetes tartósítószer létezik a cukron kívül, úgyhogy valamelyik rovásra választanod kell.

2012. ápr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!