Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyorskaja és energiaital...

Gyorskaja és energiaital mértéktelen fogyasztása hosszú távon mit okozhat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm napi szinten, normális kaja helyett állandóan gyorskajával tömi magát, legyen az mekis kaja, pizza, kebab, stb. Semmi zöldség és gyümölcs, vagy bármi természetesen dolog, csak ezek a feldolgozott élelmiszerekből álló szemétkaják. Ezen felül minimum napi két energiaitalt is megiszik, általában az olcsóbb fajtákból. Tetőzve a bajt, még dohányzik is. Eddig minden intő szó süket fülekre talált, pusztán azért, mert nem érzi át, hogy mennyire ártalmatlan, amit művel, és szerencséjére olyan alkat, aki nem hízik semmitől. Hogyan győzzem meg, hogy ez hosszú távon egészen biztosan egészségügyi problémákhoz fog vezetni?

2012. máj. 11. 11:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elmondhatod neki, hogy amikkel tömi magát, az mind tele van tartósítószerrel, amelyeket a szervezet nem tud feldolgozni, és előbb-utóbb vesekövet, hasonló problémákat okoz. Másrészt a rengeteg zsíros, szénhidrátdús kaja miatt előbb-utóbb olyan kövér lesz, mint a jól hízlalt disznó, hiába most még esetleg nem látszik rajta, de amikor már látszani fog, akkor már azt leállítani nem fogja tudni.


Ha semmi nem vezet eredményre: mindenki ott rontja el a saját életét, ahol akarja. Senki ilyen jellegű döntéséért nem vagy felelős, csak a sajátodért. Senki életét nem vagy képes, és nem is vagy köteles "megmenteni". Persze kivétel, ha saját kiskorú gyermekedről van szó. Mert azért te vagy a felelős, hogy milyen kajákra szokik rá.

2012. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
El kezdhetedt rendezni a temetését.Amúgy vitamin hiány a gyorskajáktol és magas lesz a koleszterine.Energia italtol meg fejfájása lesz depresziós is lehet még egyéb baja.Dohyányozástól fájhat a tüdő, erős köhögés. De komolyan meg fog halni ha erről nem sokik le és biztos vagyok már így is elégé károsodott a szervezette.
2012. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mondja már meg valaki h a mekis kaján kívül mi az egészségtelen? Gyros: Hús, krumpli, zöldség, Kebab: hús Pizza: tészta, paradicsomszósz, hús és még talán zöldség is, sajt

Az h mértéktelenül fogyasztja az belátom h káros, de nem magával az étellel van a baj

2012. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy a hús csöpög az olajtól, ráadásul olyantól, amiben legalább kétszer-háromszor annyit sütöttek már meg, mint ami egészséges lenne. A krumpli ugyancsak csöpög az olajtól, zsíros, csömör, keletlen és sületlen, gusztustalan akármi az egész!


Ha más a véleményed, az lehet, te edd azt, én pedig eszem azt, amit én készítek.

2012. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szar helyről veszed akkor mert én még nem ettem olyan gyrost ami csöpögött az olajtól. A húst nem is olajban sütik jobb helyeken. Szóval nem értem mi a gond. Sülthús+ sültkrumpli. Otthon sosem eszel ilyet?? Én sem azt mondtam h minden nap ezt eszem. Leírtam h a mértéktelen fogyasztás tényleg rossz, de az nem a kaja hibája
2012. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És ugyan ez am a pizzára is érvénye. Ha jó helyen veszed akkor nincs vele semmi baj. Meg van sütve rendesen és nem tocsog a zsírban. Sőt én házilag is szoktam csinálni
2012. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tudod életemben egyetlen egyszer vettem, amikor Pesten voltam és oltári éhes. No akkor úgy megundorodtam tőle, (az egész a kukában kötött ki), hogy még a tv-ben sem bírok ránézni, nekem hiába kínálgatják.

Ha úgy alakul, inkább veszek a boltban 2 kiflit + hozzá valami felvágottat, vagy joghurt, kefír hasonlók, mint ezek a szörnyedvények. !!!

2012. máj. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Aha tehát egyszer valami szar helyen vettél egy szar kaját és akkor már az összes hasonló szar meg egészségtelen. Értelek.
2012. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

elmondhatod neki hogy szív és érrendszeri problémái lesznek erre a nyakamat teszem,nem mellesleg el is fog hízni,és a veséje is károsul a sok sótól,a vérnyomásáról ne is beszéljünk.

De hiába fogod ezeket elmondani én is dohányzom,hiába mondják hogy tüdőrák sajnos erős dohányos vagyok és még nem érzem a súlyát az egésznek,és élvezem ezt a káros szenvedélyt nagyon. Bár én 5 éven belül lerakom mindenképp mikor babát szeretnénk párommal,mert inkább dögöljek meg nikotinhiányban mint hogy a csöppséget károsítsam bármivel is..Lehet hülyén hangzik de még meg se született,tervben sincs de mégis tudom hogy ő lesz a legfontosabb nekem az életben:)

2012. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos pont az a legnagyobb baj, h amíg nincs különösebb következménye az ilyen életnek, addig nagy ívbe tesz rá mindenki. Aztán ha meg már késő lesz, akkor lesz nagy bajban.
2012. máj. 11. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!