Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyek azok az eszközök,...

Melyek azok az eszközök, amelyek feltétlenül fontosak egy konyhába?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözünk a párommal és szeretnénk mindent megvásárolni egyszerre.

Előre is köszönöm a válaszokat. A normális válaszokért like jár


2012. máj. 15. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2012. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
... és ami nélkül meg lehet élni [link]
2012. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

tányérkészlet, étkészlet. 12 darabos edény készlet, serpenyő, fakanalak, kenyérvágó kés, merő-szedő kanalak, különböző méretű tepsik, vágódeszkák.

Most hirtelen nem jut más az eszembe. Sztem ezek a legfontosabbak a többi csak azon múlik h mit és hogyan szoktál főzni

2012. máj. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Reszelő, műanyag tálak, bögrék, konyharuhák, konzervbontó, esetleg kávéfőző, vagy fűszertartók, vagy legalább a fűszeres tasakoknak egy doboz,
2012. máj. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legyen mivel és miben enni ill. elkésziteni az ételt. De a tányér, pohár, étkészlet, edény mellett nem árt egy késkészlet sem olloval, deszka, fakanál.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van ami kimaradt. Bizom benne, hogy valaki másnak majd eszébe jut.

2012. máj. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Mindent egyszerre akkor tudsz megvásárolni, ha tudod, mit főzöl. Ami a Száva blogján van, az elég jó. Ha gyakran főzöl tésztát, akkor érdemes még tésztafőző lábast venni, ez belül teflonos, a tetején meg szűrő van, én nemrég vettem és nem tudom, hogy bírtam ki eddig nélküle.

Ha szoktál aprósüteményt sütni, akkor kell két gáztepsi (amíg az egyikben sülnek, a másikból kiszeded a sülteket és berakod az új adagot). Ha pedig szeretitek a rakott ételeket, akkor egy méretes jénai vagy római tál is fontos, abban meg lehet csinálni.


Keverőtálakat viszont szerintem nem érdemes venni: úgyis kell egy-két nagyobb zárható műanyag tál, amit évente csak egy-két alkalommal használsz, de akkor létszükséglet - a többi napokon meg keverőtál :)


Viszont ha albérletbe mentek, akkor ne vásároljatok előre. Az albérletezés akkor buli, ha alig van cuccotok, így nem gond a költözés, stb. Igazából sokkal okosabb, ha most nem vesztek semmit, kivesztek egy bútorozott lakást, és csak ha valami nagyon hiányzik, azt veszitek meg. Ja és még egy: mielőtt elrohantok vásárolni, kérdezzétek meg a szüleiteket, nincs-e valami otthon nekik, ami felesleges. Nálunk nagyon durva dolgok kerültek elő a padlásról, totál használatlan jénai, diódaráló, alig használt húsdaráló, egy csomó lábas, amik nem férnek el a konyhában - csupa olyasmi, amit bőven tudok hasznosítani, ezáltal súlyos tízezreket takarítottam meg. Egy konyha felszerelése ugyanis könnyen hatszámjegyű összegre rúg, ha csak az alapdolgokat veszed is meg!

2012. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom a wok-ot és a jóféle konyhakést (ebből tényleg érdemes jót venni), meg a vágódeszkát (Ikeás).

A gyors és praktikus konyha alapjai :) Tapasztalatom szerint.

2012. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az F.Nagy Angéla forrásra hivatkozó bejegyzés nagyon jó. javaslom, hogy egy F.N.A. szakácskönyvet is szerezz be mellé, abban sem fogsz csalódni.

Nem kell egyszerre mindent és sokat beszerezni,mert az évek folyamán valóban az ember feje tetejére nőnek a lábasok:)

én is szívesen ajándékoznék már, minthogy vegyek valamit.

2012. máj. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Számomra a legfontosabb az éles kés (+késélező).
2012. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Étkészelt= 4db kés, villa, evőkanál, kávéskanál, 1 kenyérvágó kés és 1 jó minőségű éles kés, amivel a húst darabolod. Zöldséghámozó, merőkanál, szűrő (tésztaszűrő tál is).

Mivel még ketten vagytok tányérokból is elég 4-4 db, ha esetleg betoppanna valaki. :)

Legalább 3 méretű lábas= kicsi, közepes, nagy.

2 műanyag tál (nagy). 2 tepsi (kisebb, nagyobb)

Poharat veszel egy doboz kb. 6db vizespohár, kávéscsészék.

Aztán menet közben úgy is összejön a sok apróság, és ajándékba is kaptok majd egy pár dolgot (főleg tányérokat) :D További szép napot!

2012. máj. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!