Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy ételben tojás van,...

Ha egy ételben tojás van, feltétlenül kell sütni/ főzni?

Figyelt kérdés
Sajttortát szeretnék sütni és a krémbe kéne 3 tojás, de azt nem írja, hogy ez után sütni kellene. Rossz a recept, vagy a mai tojások már nem okozhatnak gondot (nem házi tojás)
2011. aug. 6. 10:34
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
felkell verni a krémmel együtt és kész is! baj nemlehet belőle...max ha záp a tojás:D
2011. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A biztonság kedvéért én azért hűtőben tartanám, egyébként baj nem lehet belőle, sokan nyersen is megisszák a tojást.
2011. aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
úgy tudom a fagyiban is nyers tojássárgája van, azért szokott néha szalmonellás lenni. Tehát nem mindig egészséges, de ez ritka.
2011. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Ha krémbe van akkor csak elkell vele keverni, remélhetőleg nem romlott.Amúgy egyetértek az előző kommentelővel, nekem is van családtagom aki nyersen megeszi a tojást, szóval akk nagy baj nem lehet .:D
2011. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Sosem enném megy nyersen!!!! Egyszer mascarpónét csináltam és abba nyers toji kell.Nem volt büdi,megmostam és szalmonellát kaptam.Azóta mindig csinálok nagyon kevés liszttel sodót és azt keverem a krémbe.
2011. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
előző vok.Tiramisu-t.
2011. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, én túró tortát szoktam csinálni, amit nem kell sütni, és kell bele tojás, csak túl sokáig nem szabad tárolni!
2011. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
Én ebből a szempontból nagyon félős vagyok. Ha nem hőkezelem a tojást nem merném megenni. Pont azért, mert nem bízom a mai tojásokban. Így meg főleg, hogy kisgyerekem van. De igazuk van, sokan nyersen is isszák frissen, de én nem vagyok ilyen bátor. :)
2011. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, h nagy baj lenne, mivel a palacsintát se sütöd meg újra, ha belecsavartad a túrós, cukros és tojásos "ízvilágot"
2011. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

állati eredetű élelmiszereket leginkább úgy mondanám, nem fogyasztunk nyersen. közelítőleg két oka van: egyrészt mikrobiológiai kockázatot hordoznak magukban, másrészt hőkezelést követően az emészthetőségük is jobb.

ez inkább alapelv, megfigyelhetőek hagyományosan nyersen fogyasztott ételek, de mint írtam, ezek bizonyos kockázatokat hordoznak magukban.

2011. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!