Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » "Kotyogós" kávéfőző tulajdonos...

"Kotyogós" kávéfőző tulajdonosok, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem vadonatújan egy "kotyogós" kávéfőzőt, de nem főzi le csak a víz egy részét. Lefőztem sima ecetes vizet vagy háromszor, aztán sima vizet még vagy kétszer, de nem használt. A tömítéssel, ilyesmivel nincsenek gondok. Van valakinek bármilyen tippje? Már nagyon innék egy tejes kávét :)
2012. máj. 16. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora kv főző, mennyi vizet teszel bele? Jól rakod össze?

Itt látod oldalról: [link]

Elvileg a nyomásnak ki kell nyomnia az összes vizet. A felső szűrőn nézd meg a gumit, hogy jól illesztetted-e rá. A szűrőt úgy kell, hogy a karimás része befele áll.

2012. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ecetes víz sem jött ki teljesen?

Ha az lejött, akkor a kávéd van túl apróra darálva, próbálj ki egy másik fajtát! Van jó pár olyan őrölt kávé, ami csak a filterszűrős "kávéfőzőbe" jó!


Ha a sima víz sem jön le, akkor viszont nem elég meleg a kávéfőző, és nem igazán képződik gőz. Amíg a melegedő víz térfogata nő, kinyomja a szűrő lefelé álló csövén keresztül, de mihelyt a cső vége alá esik a vízszint, a többi bennmarad.

Milyen tűzhelyen főzöd?

2012. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kicsi szokott elpárologni, nekem szinte az egészet lefőzi, nem tudsz dupla adag vizet beletenni, mint amennyi kávé kell? Hagyod elég ideig a gázon, hogy kijöjjön az összes kávé, takaréklángon lassaban jön ki, erős lángra meg nem szabad tenni.
2012. máj. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl sok kávét teszel bele és nagyon lenyomogatod?
2012. máj. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Valószínű nem várod meg a kellő időt! Nem hagyod, hogy a teljes mennyiség lejöjjön. Régen én is így jártam. Aztán megtapasztaltam, hogy két részletben jön le a kávé, így már nincs gond.:)
2012. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók,


vaskos elnézésetek kérem a késői válasz miatt, netgondjaim voltak... Mindazonáltal, amennyiben a jövőben másnak is hasonló gondja lenne, minden tippet kipróbáltam, a kávéfőző tökéletesen működik! Nagyon köszönöm mindenki segítségét.

2012. júl. 22. 02:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért megjegyzem, hogy az nem is jó, ha lejön az összes víz. A kotyogóval történő főzés alapból nem legjobb kávéfőzési mód, hiszen a jó kávé kb 90 fokos vízzel készül, de a kotyogóban gőzzel, tehát könnyen megég, ezáltal keserűvé válik a kávé.


Éppen ezért érdemes a lehető legrövidebb idő alatt lefőzni, és nem a gázon felejteni a kávét, mert még jobban megég. Az normális, ha valamennyi víz a tartályban marad, mert mire a összes víz gőzként távozik, addigra szénné égeted a kávét.


Éppen ezért, ha kotyogóval főzök, akkor kimondottan törekszem rá, hogy nem nyomja ki az összes vizet.

2012. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kotyogóban mokkakávé készül, nem presszókávé. A mokka pedig gőzzel készül. Egyébként ki is lehet venni a súlyszelepet belőle...
2014. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!