Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretem NYERSEN a...

Nagyon szeretem NYERSEN a csirkemell filét. Amikor édesanyám rántott húst készít, és még csak be van sózva, ki settenkedek, és eszek belőle. Mit tegyek, hogy leszokjak róla? Anyukám ezt nem tudja, de nem is kell megtudnia. :D

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 14:14
 1/7 anonim válasza:

Csak gondolj a szalmonellára.Ha megeszed nyersen a csirkét, akkor 30% esélye van annak, hogy ételmérgezést kapj.


[link]

2012. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Többet ilyet ne csinálj ! Nagyon veszélyes az egészségedre, mindenkiére persze, mert a húsokat csak megfelelő hőkezelés , tehát sütés, főzés után szabad elfogyasztani. Még az sem mindegy, hány percig sütjük, főzzük az ételt, amelyben hús van, a rántott húst legalább 15-18 percig kell sütni, a sültet, pörköltféléket 40-50 percig is kell párolni, főzni, hogy ehető legyen, hogy a baktériumok elpusztuljanak bennük.Biztosan hallottál már a H1N1 baromfiinfluenzáról, gondolom, nem szeretnéd elkapni, nagyon súlyos betegség, halálos kimenetelű is lehet.
2012. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd leszoksz róla automatikusan, ha egyszer szétfosod még a lelkedet is!
2012. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat.
2012. jún. 2. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg ne edd nyersen, én még megmosni is csak hideg vízben szoktam, mert a meleg víztől elszaporodnak rajta a bacik, míg előkészítem. Egyébként nem ég el a rántotthús 15 perc alatt, csak lassú tűzön kell sütni, forgatni, sőt én még fedőt is szoktam rátenni az első 5percben.
2012. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én régen a nyers süti tésztából csipegettem le mikor anya nem figyelt viszon bélférgeim lettek és azóta rá se bírok nézni..
2017. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyógyós...
2017. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!