Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyiért vennél olyan bodzasz...

Mennyiért vennél olyan bodzaszörpöt, ami igazi házi és nincs benne tartósítószer meg színezék?

Figyelt kérdés
Mondjuk legyen 1 liter a mennyiség, csakis kizárólag bodza, cukor, citrom és citromsav van benne és az a higítós fajta, amit felöntünk vízzel.

2012. jún. 3. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
600 ft.-ot biztosan adnék érte, ha én nem tettem volna el.
2012. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és ez meddig áll el?
2012. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Egy fillért sem. Csináltam magamnak literszámra,és ingyen csináltam a kollégáknak, barátnőmnek is.
2012. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
semennyiért, mert megcsinálom magam
2012. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 l bodzás lé + 1 kg cukor + citromsav = 3 l szörp, azaz 1 l szörp kb 150 ft cukorral, citrommal, gázszámlával + a munkadíj: virágszedés, főzés, dunsztolás

Legyen 300-400 Ft

2012. jún. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
500.
2012. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
1000, ha házhoz is jön.
2012. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Második ~ A tavalyinak semmi baja, ugyanolyan állapotban van, mint amit idén raktunk el, csak sötét, hűvös(ebb) helyen kell tárolni.
2012. jún. 3. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Piacra szoktam járni. Nem láttam még szörpöt. Különleges lekvárokat annál inkább...
2015. máj. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kérdés érdekes. Ugyanis én is teszek el, és árusítom is.

Ha körülnéztem a piacon, még 2500 Ft/literért is találni. Én 1000 Ft-ot kérek literenként. A receptjét is kiírtam a Jófogáson a hirdetésben. Nekem nem a meggazdagodás a célom, hanem hogy minél többen kövessék a példánkat. Illetve minél többen egészségesebben étkezzenek.


Mitől kerül annyiba, amennyi?

1. pl. valamibe csomagolni kell. Egy üveg a boltban 100-120 Ft-nál kezdődik, de a szörpösüvegek 200 Felett is vannak. Ehhez kell még 30-50 Ft-ért tetőt (lapkát, kupakot venni).

2. Valami felirat is kell az üvegre, ha eladom. Öntapadós papír kell hozzá, színes nyomtató stb.

3. Valamennyi adót is beszednek tőlem.

4. Valami kis hasznomnak is kell lenni a beletett anyagokon kívül, hiszen az időmet is ráfordítottam, pl. 2000 Ft-os óradíjjal.


Tehát a probléma összetett. Ha nincsenek multik, akkor a termék ára annyi, amennyit kérnek érte. Ha leverik az árakat (lásd dinnye, paradicsom stb.), akkor a termelő annyiért elő sem tudja állítani.


Jó példa erre a meggybefőtt: 300-400 Ft-ért adják a multik.

Nekem 500-ból sem jön ki!

Az üveg és kupak 170 Ft. Az üvegbe kb. 40 dkg gyümölcs kerül. Ahhoz, hogy ennyiért adjam, a meggynek már csak 300 Ft/kg árának kellene lennie! Ki látott ennyiért a piacon meggyet? Én meg egész évben gondoztam, leszedtem, megmostam, kimagoztam, főztem, dunsztoltam stb.

2020. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!