Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki vesz házi tejet, és...

Aki vesz házi tejet, és főzni, sütni is szokott vele, szokta hígítani?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg, mivel a házi tej zsírosabb, kevesebb margarin kell egy sütibe??

2012. jún. 7. 22:53
 1/9 anonim válasza:
72%
Nekem a nővérem szokott sütni, ő nem szokta hígitani. Ha kecsketej, akkor ajánlott, mert az nagyon tömény, a tehenet nem muszáj
2012. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

nem kell hígítani

és nem zsírosabb annyival, hogy kevesebb zsiradék kelljen a sütikbe


a kecsketejes válaszadó meg nagy butaságot mondott, a kecsketej eleve lightosabb a tehéntejnél, szóval...

2012. jún. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy finom, ahogy van. Semmit nem kell vele csinálni.

Pontosabban én leszedem a tejszínt, tejfölt róla (végül is ez egyfajta fordított hígítás).

2012. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Éppen az a jó benne,hogy zsírosabb és jobb a bolti tejnél. Nem kell sem higítani,még kisgyereknek sem. Süteménybe ugyanannyi margarin,vaj kell,mintha bolti tejez használsz.
2012. jún. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

a kecsketej nem lightosabb a tehéntejnél.... olvass utána mielőtt lebutázol valakit.

Eleve néhány tized %-kal zsírosabb, jelentősen fehérjedúsabb és egyéb beltartalmi értékei is többszöröse a tehéntejnek.

2012. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Egészen más fajta zsír található a kecsketejben, mint a tehéntejben, magyarán: lightosabb.

Elég ha megnézed, hogy mennyi föle van 5 liter tehéntejnek, aztán meg ugyanennyi kecsketejnek.

Szóval a tapasztalatról vitatkozhatnánk, de felesleges.

2012. jún. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

ja, én meg csak 42 évet évet dolgotam tejiparban.

némi nemű rálátásom van a tejekre, legyen az tehén, juh vagy kecske...

2012. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És, akkor már a kérdésre is válaszoljak, nem kell a süti zsírarányain változtatni a házi tej miatt.

Sőt, ha forralás után úgymond lefölözik a tejet, akkor pedig pláne nem, mert szinte a nullával egyenlő a fölözött tej zsírtartalma.egyéb beltartalmi értékei nem változnak a lefölözéstől.

2012. jún. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
67%

Tisztelt 2. válaszoló, az 1. vagyok.

Nem bennem van a hiba, hanem benned :D Itt nem a bolti tejekről van szó, hanem a háziról.. és tudom, mert nekünk is volt kecskénk meg tehenünk is, de sztem te csak a tejport ismered. És hidd el, nehezen tudnád meginni a házi kecsketejet, ha nem hígitod. Mint látod, egy szakértő is köztünk van, aki úgyszintén megmondja. Nem én beszélek hülyeséget, hanem te :) Még egyszer kiemelném, HÁZIRÓL van szó! Ha ismernéd, nem mondanád.. és valóban másabb zsírok vannak benne, sokkal zsírosabb, sokkal több vitamin van benne, sokkal hízlalóbb! Tudom, mert egy nyár alatt ettől szedtem fel 15 kilót, mikor csuklótörésem volt, anyám meg ezzel nyomatott

2012. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!