Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy ki milyen...

Mitől függ, hogy ki milyen ételeket szeret? Mi határozza meg egy ember ízlését, azt hogy finomnak vagy nem jónak érez bizonyos ízeket? (gyümölcsöknél, zöldségeknél nyersen)

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az izlelő bimbó . Szerintem az is sokat számit ki mit kap otthon enni kis korában... Ez a kérdés jó kis kutatási program lenne .
2012. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az nagyon sokat számít, ki mit kap először enni. Állítólag az anyatej édes, és engem elég rövid ideig szoptatott anyukám, viszont elég korán kaptam már húslevest, ami ugye sós. Talán ezért van, hogy én a sós, savanyú, kesernyés ízeket szeretem inkább, mint az édest. Plusz az ízekhez kapcsolt élmények is számítanak. Édes ételektől nem lakok jól - ez talán bután hangzik - de talán kisbabaként is ez volt.
2012. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem feltétlen első étel, mert van amit a babák is utálnak, és nem szeretik pedig először kapják, inkább az egyéni ízlelés alakulása az ami meghatározza, ki mire van kiélezve, mik a határai az ízlelésnek és mennyire érzékenyek az ízlelőbimbók.
2012. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sztem nem az h mit kap gyermekként. Anyum szoktam mondani h én is meg tesóm is ezt és ezt bezzeg kicsinek megettük. Am elméletileg 7 évente változik az emberek ízlése. Az biztos h kicsinek se babot se borsót nem ettem de mostmár igen
2012. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ízlelés, az ízlés a korral változik. amit gyerekkorunkban utáltunk felnőttkorban akár imádhatjuk is , és fordítva is igaz.

Természtesen a gyermekkori környezet, az adott szokások is befolyásolják az ízlést.

A gyerekek utálják a menzás kajákat , mégis szinte hetente van kérdés, hogyan kell ezt vagy azt úgy készíteni, mint a menzán volt:)

A gyerekkorban egymásra is hatnak a nebulók, ha egy kisebb csoportban egyik fintorogni kezd valamitől, és félretolja, láthatóan elutasítja, az a többiekre is hatással van, és képesek utánozni ezt a magatartást.

Ezek a hatások később a felnőttkori finnyáságot is gyökereztethetik.

2012. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy főzeléket és zöldségeket egészséges enni, de se piciként, se nagyobbként, se felnőttként egyszerűen rá se bírok nézni. Pedig a család fogyaszt belőlük, de én egyszerűen nem tudok. Pedig próbálkozom. Szendvicsbe rakva, magában, de nem tudom egyszerűen megenni, annyira "rossz". Vagy ha meg is próbálkozom is kiráz a hideg, vagy nem tudom. Egyszerűen nem megy, és arra keresem a magyarázatot vajon miért nem. De tényleg totál semmilyen főzelék és zöldség nem.
2012. jún. 11. 18:00
 7/12 oooopti ***** válasza:

A genetikailag megadott "ízlésen" kívül nagyon sokat számít az, hogy ki mit kap enni kiskorában, illetve pszichésen milyen a szülők hozzáállása a dolgokhoz.


Ezért tud nagyon bosszantani, amikor egy felnőtt, ha ő maga nem szeret valamit, akkor fintorog a kajára, ezzel nagyon rossz példát mutat. Ezzel ellentétben, ha nyitott, érdeklődő lenne az új ízekre, akkor a gyerek is ugyanezt leutánozná. Hiszen ők mindent utánoznak. Itt kell kezdeni a jóizlésre nevelést. Meg vagyok győződve, hogy ha valaki általánosságban válogatós, akkor amögött nagy részben a nevelés áll

2012. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 oooopti ***** válasza:
Most olvasom a komented, nem tudom nálad, miről lehet szó, de első körben én mindig itt keresem a dolgok magyarázatát és nagy eséllyel igaz is a sejtésem. Családban is van erre sok példa
2012. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazad van , én is erről írtam.
2012. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
oooopti sajnos tényleg nem tudom mitől lehet ez. Sok szempontból én is a pszichológiai magyarázatokat szoktam alkalmazni, de erre végképp nem tudom. Esetemben. Mert azt sem lehet mondani, hogy a családban bárki rosszul állt volna a zöldségekhez, vagy erőltették volna, vagy fanatikus módon mindenhez zöldséget ettek volna. Csak úgy rendesen.
2012. jún. 12. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!