Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsuk a sajtot, hogy...

Hogyan tartsuk a sajtot, hogy ne büdösödjön meg?

Figyelt kérdés
Trappista sajtot szoktunk venni, nagy kereket. 4-be vágjuk és mindig csak 1 negyed van a hűtőben, a többit a fagyasztóba tesszük. A hűtőben lévő sajt viszont pár nap alatt bebüdösödik. Bár sokat eszünk sajtot, 3-4 nap alatt nem fogy el egy negyed. Hogyan tartsuk, hogy ne legyen büdös ilyen hamar? Mi nejlonzacskóba tesszük, talán ez a baj? Ti hogy tartjátok?

2012. jún. 11. 20:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Zacskóba sose tedd!

Alufóliába csavarhatod, vagy rakd jól záródó műanyag dobozba. Ha kicsapódik a pára dobozon belül, töröld ki papírtörlővel.

2012. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tapasztaltam, hogy alufóliába sokkal később lesz érett. Én se szeretem a trappistát, ha büdös. :)
2012. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Alufóliába nem szívesen teszek ételt... Akkor műanyag doboz? De igen, abban meg párásodik.
2012. jún. 11. 20:41
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Vágjátok 8 felé.
2012. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ha neylon-zacsiban teszed a sajtot, zöldséget, gyümölcsöt akármit, az a valami a zacsiban elkezd párásodni és előbb utóbb megromlik.

Ha nem akarsz alufóliát, akkor csomagold légmentesen folpackba.

De még így is jó, ha ezek után nem negyedeled, hanem valóban 8 részre osztod, és úgy rakod a fagyóba.

2012. jún. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nekem folpackba is büdösödik, próbáltam már. De igen, azt hiszem akkor a több részre vágás a legjobb megoldás! Köszönöm
2012. jún. 11. 21:07
 7/22 anonim ***** válasza:
Figyelj! Amikor kivetted a fagyóból, kirakod egyáltalán a levegőre, hogy kiengedjen, visszakapja az eredeti állagát, vagy rögtön berakod a normál hűtőbe, és ott kezd kiengedni? Mert nagyon nem mindegy. Szerintem szabad levegőn kellene neki "kiengedni", és csak utána csomagolni és elrakni.
2012. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
én egy kis tálra teszem, minden csomagolás nélkül. 5-6 napig elál, széle picit megszárad, de álltalában 3-4ik nap elfogy,akkor még semmi baja. nem kell letakarni semmivel.
2012. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Három-négy nap alatt azért még nem kellene bebüdösödnie folpackban sem. Mi van mellette? Nem veszi át más ételtől? Esetleg még megpróbálhatod zsírpapírba is csomagolni, olyasmibe, amilyenbe a felvágottakat szokták.
2012. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%

21,30-as!

Mit kell a trapista-sajttal naponta 3x etetni, és milyen vizet cserélünk rajta?????

2012. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!