Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A boltban vett cseresznye is...

A boltban vett cseresznye is kukacos? Hogy kerüljem el a kukacosat?

Figyelt kérdés
Mert tegnap kaptam ismerőstől egy szatyorral, de 90%-a kukacos volt, ment a kukába - viszont nagyon ennék normális cseresznyét :(

2012. jún. 15. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát olyat nem fogsz, az egész országban kukacos. Áztasd ki, előjönnek és leöntöd róla. Én úgy eszem, hogy meg sem nézem, csak összerágom. Nehogy már azért ne tudjak enni ropogós csereszét, mert lakik benne egy kis semmiség.
2012. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd amikor a nagyszemű, ropogós, u.n. germecdorfi cseresznyét árulják, abban nem tudom miért, kevesebb kukac szokott lenni.
2012. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én is így jártam,gyümölcslevest akartam csinálni,magoztam ki a zacskóba lévő cseresznye 90%-a nálam is kukacos volt én is kidobtam.
2012. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt nem permetezték. Én csak akkor találkoztam ilyennel, amikor kifejezetten nem kezelték vegyszeresen, vagy nem a megfelelő időben permetezték. Amit mi termesztünk, az nem szokott kukacos lenni, de a családban van is, aki ért hozzá, permetezési naplót vezet, így elkerülhetjük, hogy kukacos legyen.
2012. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy, ha magad válogatod ki, szinte szemenként. Én is elég finnyás vagyok a cserire, csak a szépet eszem meg, viszont nagyon szeretem.
2012. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 HP2000 válasza:

Így lehet kukacmentes cseresznyét termelni. Bár ez nem teljesen igaz, az egész fán lévő termésben volt összesen kb 10 kukac:) És még nem is permetezem. Igaz az enyém is germersdorfi


[link]

2013. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Valamelyik évben vettem 2 kg germersdorfi cseresznyét, annak is 90%-a ment a kukába. Tele volt kukaccal. :(
2019. márc. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát cseresznyéből kész csoda alacsony kukactartalmút is találni. Van belőle egy-két fajta amit kevésbé szeret a kukac, de azt az emberek is jelemzően kevésbé szeretik.
2020. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!