Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy nagy tálat csurig...

Ha egy nagy tálat csurig engedek vízzel, megfulladnak a kukacok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyámnál szedtünk cseresznyét a fáról, ám kukacosak. Az jó ötlet, hogy mielőtt kimagozom őket, néhány órára (míg dolgozom)beáztatom vízbe a cseresznyét?

Ha hazaérek, akkor szeretném kimagozni és befőttet/sütit/levest készíteni belőle.

(Vagy elég magozáskor kikapkodni őket?)


Ti hogyan birkóztok meg a kukacokkal?


Köszönöm előre is! :)



2012. jún. 11. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy hülyeség, képtelen vagyok megenni azt a cseresznyét, meggyet, amiben valamikor kukac volt. Ezért ha túl sokban "lakott" kukac, akkor én azt az egész adagot kiöntöm, nincs hozzá gusztusom.


Egyébként a válaszom: nem kell azt órákig áztatni, elég ha addig vannak vízben, amíg egyéb dolgokat előkészítel a sütéshez-főzéshez. Kb. egy óra, és mind előjön, mert bent a gyümölcsben megfulladna. Persze, megfullad kivül is, de ő azt még akkor nem tudja.

2012. jún. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem hemzseg, de előfordul, hogy egy-egy szemben van kukac, mivel nincs permetezve.. :)


Mi gyerekkorunkban biztos rengeteg kukacot elfogyasztottunk egyébként, mert mikor felmásztunk a cseresznyefára és szedtük a cseresznyét, nagy erőkkel legeltünk is egyúttal, és nem néztük van-e benne, vagy nincs.


Viszont az elég kellemetlen, ha főzök egy levest, és a tetején fűszer gyanánt úszkál néhány kukac... :)


Köszönöm a válaszod, várom a továbbiakat! :)

2012. jún. 11. 08:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a cseresznye vízátersztő, hamar kijönnek a kis dögök a vízben ázva, de ott is végük lesz:)

a baj csak az, hogy amit a cseresznyéből esznek, oda is ürítik. ezért magozásnál, ha barnás elszineződést látsz, azt feltétlenül dobd ki...

Ezért is is csak a májusi ropogóst, sziote még éretlenül eszem meg feltétel nélkül.

ha egyet is meglátok, mármint kukit, nem tudom tovább enni a cseresznyét még szétszedve sem.

2012. jún. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is a cseresznyéből vízbeáztatva "űzzük ki" a kukacokat. Szerintem így egyszerűbb, mint kimazsolázni őket.
2012. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 11. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!