Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Várandós ehet boros ételt,...

Várandós ehet boros ételt, mint például egy marhapörkölt?

Figyelt kérdés
vagy abból teljesen elpárolog az alkohol, mire az tányérba kerül?

2012. jún. 22. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Csak a bor íze van már benne az ételben, az alkohol tartalma elpárolgott, tehát nyugodtan egyél.
2012. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Várandósnak maga a vörösbor ajánlott,heti 1-2 decivel!
2012. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Persze, hogy ehetsz.

Max. arra figyelj, hogy ne legyen túl erős, nehogy az történjen, hogy csíp akkor is amikor eszed, és csíp másnap reggel is (aranyér ez esetben könnyen előjöhet).

Egyébként kedves egészségetekre!

2012. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

3-as vagyok.

Mi az ami nem tetszett???????????????

2012. jún. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként az városi legenda, hogy az alkohol főzéssel vagy sütéssel elpárolog az ételből. Erre a suliban ( fősuli :D) végeztünk is kísérletet. Szondával kimutatható alkohol maradt az ételekben és a sütikben is. Szóval csak óvatosan.
2012. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Úgy látom, sokaknak nem tetszett az igazság. Szerencsére a kutatásról írt dolgozatunkat a prof. ötösre értékelte.
2012. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Bort ne igyál hozzá(én legalábbis tuti nem innék,mert árt a babának), de szerintem a pörkölt ha jól meg van főzve,akkor elpárolog belőle...
2012. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Álljunk meg!

A kismama nem azt kérdezte, hogy veszélyes-e literszámra vedelni a piát!

Mégcsak nem is pohárral akar inni, tehát nem iszákos!

Az, hogy a marhapörköltbe (kb. 2-3 kg. húsban) max. 1-2 deci bort belefőznek, ez még miért lenne káros egy kismamára.

Mindig azt mondják, hogy ami jól esik neki, amire ráéhezik, amit megkíván, az igenis nem árt. Persze mértékkel. Itt viszont szó sincs mértéktelenségről, nehogy elmondjuk már szegényről, hogy egy részeges akárki, mert babát vár, és ráéhezett egy kis vörösboros marhapörköltre?

Akár tetszik, akár nem, akár lepontoztok, akár nem, ez a véleményem, ha kell, akár meg is főzöm neki azt a pörit.

2012. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van az ötösnek. Én a Spekturmon láttam erről egy filmet + itt van ez is:

[link]

Én is tudom, hogy a köztudatban ez máshogy van, de attól még igaz: ön dönt: eszik vagy vezet!

2012. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
A várandósoknak heti 4-5 pohár vörösbor is ajánlott, segíti a vérképést, plusz megnyugtat. :D
2012. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!