Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marhapörköltet szeretnék...

Marhapörköltet szeretnék csinálni ecetes céklával és valamilyen körettel. Céklasalit hogy csináljam, hogy azonnal lehessen fogyasztani? Illetve milyen köret illik legjobban ehhez a pörihez?

Figyelt kérdés

2012. febr. 14. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

a marha pörköltet csak tarhonyával szeretem : de illik hozzá a nokedli,és a fött krumpli is ...


Célkát nem szoktam csinálni,készen veszem a vecsési savanyúágosnál ...

2012. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Marhapörkölthöz csak nokedli illik.

A céklát először főzd vagy süsd meg. Meghámozva készíts ecetes-cukros salátalét,és a felszeletelt céklát tedd bele.

2012. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoktuk enni tarhanyával, főtt krumplival, galuskával és olasz tésztával is, mindegyikkel finom.

Én a pörkölthöz legjobban a paradicsomos hagymasalátát szeretem, de jó a vegyes savanyú is.

Céklához itt van pár ütlet:

[link]

2012. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Marhapörkölt nálunk elsődlegesen nokedlivel, utána a tarhonya a nyerő.

Céklát éppen most főzök...:) közepes céklákat hidegvízben felteszem főni,só, 2-3 babérlevél, pár szem egészbors, egy kisebb hagyma társaságában.másfél kilót szoktam főzni, az épp belefér egy fazekamba.

addig főzöm, míg a villa könnyen bele nem megy. hidegvíz alatt lehűtöm, meghámozom, negyedekbe vágom és recés késsel felszeletelem.

cukros-ecetes-sós levet készítek és abba teszem a céklát.

őrölt köménnyel ízesítem még, és hagyom állni pár órát legalább.

csavaros üvegekbe teszem át és hűtőben tartom. hamar el kell fogyasztani, mert sajnos még hűtőben is megforrhat.

2012. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Nálam:

Marhapöri-tarhonya

vad-burgonya(lángos, főtt, krokett)

csirke-nokedli

sertés-bármi

2012. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!