Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért 2400 Ft a...

Szerintetek miért 2400 Ft a málna kilója?

Figyelt kérdés
A málna luxuscikk?
2012. jún. 26. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, de egyesével kell leszedni, és másnapra tönkremegy, tehát hajnalban kell szedni ahhoz, hogy nappal el lehessen adni.

Ennek ára van.

2012. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát én konkrétan lejártnak kikiáltottat vettem, mert így volt olcsóbb, és ennek is már két napja. Most eszem épp, semmi baja nincs, tehát nem megy tönkre ez tuti. Más egyéb ok?
2012. jún. 26. 11:53
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk szombaton a piacon 1100 volt egy kiló. (újpesti piac)
2012. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az is durva drága, de a 2400-astól most igen szívesen kívánkoznék oda. Sajnos messze van. Jó lenne, ha keletebbre is lenne valami olcsóbb hely.
2012. jún. 26. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 300-ért adtam kilóját a szomszédoknak. Hamar le lehet szedni, gyorsan érik.. nem is értem, hogy lehet olyan drága. És még csodálkoznak, hogy egy átlagos magyar szülő miért vesz meg hamarabb egy csokit, mint a gyümölcsöket.
2012. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem luxuscikk, csak ennyiért adja a nagyker.


Háznál kapsz olcsóbban is, de szerintem senki sem adja el, inkább megeszik..



Régebben volt nekünk is, igénytelen egy növény csak az a gáz ha elcsalánosodik, arra figyelni kell.

Nameg sok helyet foglal, és nem mindíg terem sokat.



Tipp: ne egyél málnát, vagy ha enni akarsz akkor derítsd fel hol lehet szedni.


Nem attól leszel egészséges, hogy minden szart fölzabálsz ami az utadba kerül mint a disznó.


Vannak más gyümölcsök is amik meg olcsóbbak, vagy ingyen terem az utcán.

2012. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
azt mondják, hogy nagyon kevés volt a csapadék, ezért a málna is kevés, talán ezért, egyébként tényleg aranyáron van, én is csak szörnyülködve néztem hétvégén a piacon
2012. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Theorba válasza:

Túlságosan sok adót és TB-t fizetnek az őstermelők.

Valahol úgy a nulla közelében... :) DDD


Szép napot!

2012. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A csokis hasonlat nagyon jó, én is gondoltam már rá, ha megnézed annak a kilóját, sokkal drágább, mint a gyümölcs.
2012. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom de az eper is iszonyat drága! Ahol élek, itt van egy csomó eperföld, szedd magad akcióban 300 FT kilója, az út mellett meg 900-1000, de az is a kisebbik szemű! Mit képzelnek???? Persze elmehettünk volna leszedni de nem értünk rá sajnos, mire lett volna rá időnk addigra leérett. Rövid a szezon. Málnát idén még csak kétszer ettünk, pedig imádja a kislányom.
2012. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!