Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit érdemes bográcsba főzni?

Mit érdemes bográcsba főzni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk menni bicajtúrára. 2 napos lenne és este szeretnénk bográcsozni. De nem vagyunk se nagy szakácsok, és nincs túl sok pénzünk rá. Melyik étel az, amit egyszerűen el lehet készíteni és olcsón megússzuk?
2012. júl. 1. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
paprikás krumpli kolbásszal, babgulyás, lecsó.
2012. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

3 an megyünk, a lecsót 2en nem szeretik(én midnent megeszek:D) a babgulyást kicsit drágának találom, hús kell bele meg ilyenek viszont a paprikáskrumplit szereti mindenki. Még jöhetnek válaszok:)

2012. júl. 1. 18:22
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Elég, ha úgy indítod: kevés zsíron (olajon) megpirítod az apróra vágott vöröshagymát, beleforgatod a tarhonyát, majd törtpaprikát rá és felengeded. Sózod, én ekkor szoktam belenyomni a fokhagymát is, így biztosan nem fog odaégni. Amikor a tarhonya már kb. félig megfőtt, a karikára szelt virslit elég akkor belerakni, és együtt fő készre.


De ha nem cipelitek a bográcsot, zsírt és egyéb hozzávalókat, csak:


arra készültök, hogy az esi tábortűznél nyársot süttök:

szalonna, kolbász, vöröshagyma, kenyér, egy kis jófajta bor, vagy sör hozzá.

2012. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
No meg fejenként egy-egy nyárs!
2012. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem nyársalgatunk.. Egyik barátom nagymamájáéknál fogunk aludni ott van bogrács.
2012. júl. 1. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Oké!
2012. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kicsit durvára sikerült a válaszom:) Általában mi is szalonnát sütünk csak már akarunk egy kis változást:)
2012. júl. 1. 19:13
 8/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond!

De ha a pénztárcába belefér egy kis csirkehúsos tarhonya, akkor: a dinsztelt hagymára először a husit rakjátok bele, majd a törtpaprikával felengedni, sóval együtt főzni. Amikor a husi félig megpuhult, akkor belerakni a krumplit és a tarhonyát, és készre főzni.


Persze a nagyid ezek szerint kéznél lesz, és majd segít a főzésben.

2012. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Rizses húst! Vesztek csirke húst amit szerettek, pörkölt hosszú lével, paradicsom is mehet bele egy, amikor már majdnem megfőtt, mehet bele a zacskós rizs (egyszerűbb mint a normál). A csirke olcsó (far-hát, szárny), nem is kell sok, mert ha jó sok a szaft akkor sok rizst elbír!

Otthon is megfőzheted a pörköltöt, be a fagyóba, nem tudom menyit tekertek egy nap, de kb. nem enged ki mire oda értek. Ott bogrács olvaszt, főz, bele rizs, s ennyi!)

Sok sikert!

2012. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem az én nagymamám, a hozzávalókat ott vesszük a városba és a barátom nagyszülei meg is tudják csinálni, de nem várhatjuk el, hogy a hozzávalókat is megvegyék, ezért mondtam, hogy pénztárcakímélőt szeretnénk. Az eddigi ötletek jók, majd szerintem megszavazzuk:)
2012. júl. 1. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!