Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egészséges vagy káros a kóla?

Egészséges vagy káros a kóla?

Figyelt kérdés
Szakszerű, reális véleményt szeretnék kapni.

2012. júl. 6. 20:44
1 2
 11/19 NagyonGonosz ***** válasza:
100%
Monduk a cukrot, mondták a foszfort amitől szépen csontritkulásod lehet, mert gátolja a Ca beépülését a csontokba. A kólák állnak savasságban legközelebb az ecethez 2.0-3.4 pH ez baromi jó a gyomornak mi ? 1985 New England Journal of Medicine spermicid hatása van a kólának. 1987 Kínai Köztársaság General Hospital a kóla csökkenti a spermák mozgásképességét. A kóla magas koffeintartalma maitt nagyban elősegíti az érszűkületet ennek következményeként a magas vérnyomást is. Ja és gyönyörűen bontja a fogzománcot is. Nem kell bennehagyni órákig elég az az idő is amíg iszod. Szoktad érezni, hogy miután kólát iszol furcsa a fogad felülete, vagy rossz érzés csikorogtatni a fogad ? Ha ez sem elég keress valami egyetemi tanulmányt.
2012. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%

a kólába fogat csak városi legenda (nem lesz semmi)

amúgy egyértelműen hulladék kategória

2012. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy baj, ha egy emberben felmerül ez a kérdés.


Az egyik barátnőm mesélte, hogy vendégek voltak náluk és vettek előtte kólát, egyébként ők nem szoktak ilyeneket inni, csak vizet, teát, néha valódi gyümölcslevet. Nem fogyott ez az összes kóla, hetekig pakolgatták, végül az anyukája kiöntötte a wc-be. A barátnőm állítása szerint gyönyörűen megtisztította a wc-t, eltűnt a vízkő, minden. Apum szokott vadászt inni, ezért mindig van itthon kóla is. Na most, gondoltam beleöntök egy pohárral a wc-be. És igen, nekünk is szépen leszedte a koszt, a vízkövet.


Ezek után felteszem a kérdést, ha így leszedi a vízkövet és sok vízkő elleni takarítószer elbújhat mögötte, akkor szerinted a gyomornak egészséges?

Egyik ismerősöm kiskorában rengeteg kólát ivott, nem kellet sokáig várnia, hogy tapasztalja a hatását. A gyomra annyira elsavasodott, hogy állandó túlsavasodással küzd, gyomortükrözésekre és egyéb vizsgálatokra kell járnia. Sokszor nem bír enni sem miatta, gyakran hány is, és a savas hányás miatt a gégéje is tönkremegy. Állandó gyógyszereken él.


Ez most nyilván nem szakszerű vélemény, de a savasságáról, cukrosságáról már előttem írtak sokat, így most ezeket nem írom le én is.


Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy ne idd, a te döntésed, ha neked ez így jó, hát igyad. De ne lepődj meg, ha 10-15 év múlva komoly egészségügyi problémáid lesznek.

2012. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%
ha hányingered vagy hasmenésed van igyál, jot tesz. nőknek is ajánlom női bajokra, csodát tesz a hasgörcsökkel :) nem tudom mi van benne, de én csak akkor iszom néha, mert tényleg csak szomjazom rá a sok cukor végett. 7-es voltam
2012. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

A coca cóláról mondanék véleményt..

Amerikában azzal mossák fel a rendőrök a vérfoltot..

Kiváló wc tisztítónak, remekül oldja a vasat és a csontokat.

Próbáld ki: beleraksz egy csirkecsontot egy pohár kólába, nézd meg mi lesz vele pár nap után. Az történik a te csontjaiddal is csak lassabban megy végbe a változás.

Nekem egy életre elment a kedvem tőle..:DD

2012. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Dórika20 válasza:
100%
Nem egészséges!tele van tartósító szerrel !Káros a csontoknak és még élénkítő hatású is !
2012. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

ismerösöm kiskora óta csak kólát iszik... 28 éves és panaszkodik hogy hullanak meg törnek a fogai...

a benne található szénsav puffaszt, gázosodik tőle a szervezet, a koffein növeli a vérnyomást, a foszor nem engedi beépülni a szervezetbe a kalciumot. a mesterséges színezék és tartósítószerek rákot okoznak.

a cukor roncsolja a fogakat és túlzott bevitele cukorbetegség kialakulásához vezethet


"egészséges": vérnyomás növelő (alacsny vérnyomásuaknak), vizelet hajtó

2012. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%

Mi történik a szervezetedben, amikor megiszol egy pohár kólát?


[link]


Nem hangzik túl egészségesnek...

2012. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
70%
állítólag Rákkeltő
2013. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!