Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tojásrántottába sok a zsír?

A tojásrántottába sok a zsír?

Figyelt kérdés
És mennyi fehérje található benne?

2012. júl. 22. 01:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi olajat teszel alá, vagy zsírt. Am a tojás inkább sok fehérjét tartalmaz, és koleszterin dús étel.
2012. júl. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ha olaj nélkül csinálom?:D
2012. júl. 22. 01:25
 3/10 anonim válasza:
ugye ez az olaj nélkül csinálom csak poén volt? xd
2012. júl. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olaj/zsír nélkül a széntartalma fogja meghaladni az egészségügyi határértéket.
2012. júl. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézd, 100 g tojás (mert ugye a tojásrántotta legfőbb alkotóeleme a tojás) tápértékadatai a következők:

Calories 170

Total Fat 12 g

Total Carbs 0.75 g

Protein 13.5 g

Innentől fogva leméred a felütött tojások tömegét, és kiszámolod...

Zsiradék nélkül sütheted, csak megenni nem fogod, mert még teflonon is odaég. Szóval minimálisat, de hangsúlyozottan minimálisat használj! Hogy mit, az a saját belátásodra van bízva, én személy szerint light margarint szoktam. Nos, ezt is leméred, tápértékadatokat keress a csomagoláson!

A kettőt összeadod, és eldöntöd, h neked ez sok, vagy kevés -e......

2012. júl. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy kis zsírt úgyis kell bevinned a szervezetedbe, legalább lesz miben feloldódnia a K, D, E, A vitaminnak. :D Gondolj majd erre ha bűntudatod lenne.
2012. júl. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem apum mindig sok olajat tett a tojásrántotta alá, de nem szerettem. Most már, hogy én is szoktam csinálni a konyhában 1-2 dolgot, már tudom, hogy kevéske olajban is meg lehet csinálni.


Általában kb. 2 teáskanálnyi olajban csinálom a tojásrántottát 2 tojásból. Ennyi olaj bőven elég neki, csak azért kell egy kicsi, hogy ne égjen le.


Egyébként én úgy tudom, hogy a zsírban oldódó vitaminok csak zsírban oldódnak, olajban nem, ezért, ha ezzel szeretnéd nyugtatni magad, inkább egy pici zsíron csináld a rántottát, úgy igaz lesz az állítás is! :)

2012. júl. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tojásrántotta kb. 88kcal energiát tartalmaz

Fehérje: 6g

Szénhidrát: 1g

Zsír: 6g


ezek kb. viszonyítási számok. Nem tudni 1 adag nálad mennyi tojásból áll. Ez kb. egy közepes adag.

2012. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én teflonban egy csepp olaj/zsir nélkül megsütöm,egyáltalán nem ég meg,sem szenesedik,ezt a hülyeséget..:D
2012. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 doboszoli ***** válasza:

Én is ZSÍR nélkül sütöm a rántottát.

Némi füstölt szalonna csak a rend kedvéért kerül alá..D)

2012. júl. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!