Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Károsak-e a molylepkék az...

Károsak-e a molylepkék az ételben? A részletek alatta!

Figyelt kérdés
Pár napja arra lettem figyelmes hogy az élelmiszeres polcomban molylepke van.Tehát minden bizonnyal az élelmiszerekben is(pl:liszt cukor stb).Azt szeretném megkérdezni tudja-e valaki hogy azok az ételek amelyekben molylepke került már fogyasztásra alkalmatlanok?

2012. júl. 25. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, mert tele van petével, amik kikelve kukacokká válnak. Undorító az egész. És ha nem dobod ki idejében, és nem takarítod ki a szekrényeket, egy idő után mindenhol lepkék lesznek, és nem tudod kiírtani őket. Hiába veszel új lisztet, pár nap múlva abban is megjelennek és dobhatod ki.

A megoldás tehát azonnal kidobni mindent, kitarkarítani, fertőtleníteni, molyirtózni a szekrényt, és csak ezután vásárolni új ételt, amit azonnal jól zárható üvegbe (pl. dunsztos üveg) kell tenni. (De még így is képesek belemenni...)

2012. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem alkalmatlanok, mert nem halálos, ha megeszed a molylepkét, a kukacát vagy ürülékét. Inkább gusztus kérdése...


Hát én meg nem enném.


És abban is biztos vagyok, hogy már ettem és te is ettél ilyet eleget! Gondolod, hogy a pékségekben, gyárakban, nincsenek molylepkék?! Tehát akármilyen előre gyártott élelmiszer esetén előfordulhat, hogy abba szépen bele van darálva a kukac, csak épp nem veszed már észre...


Na de, mit tehetsz:

Tiszta cukorba nem nagyon megy molylepke, azzal nincs baj. Lisztbe, búzadarába, zsemlemorzsába viszont igen. Lisztet ha lisztszitán átszitálód, akkor az még fogyasztható, fennakadnak a kukacok...

A többit nagyobb lyukú szitán kell átszitálni, de ezt már én nem szoktam megtenni, hanem kidobom. Ugyanis azon átfér a kukacok ürüléke is, és én attól undorodom.... A lisztszita ezt megfogja, de hát azon búzadara és zsemlemorzsa sem szitálható ugye...


Egyébként egy idő után lepkévé válnak a kukacok, és kirepülnek. De az ürülékük attól még ott marad. Ételízesítőben, pirospaprikában, fűszerkeverékekben, édesített kakaóporokban, és hasonlókban is lehetnek...

2012. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg bajod nem lesz tőle, ismertem olyan nénit aki simán felhasználta így a lisztet, stb.-t, élt 90 évig, szóval... Inkább gusztus kérdése.

Én kidobom, képtelen lennék megenni az abból készült ételt - szerencsére még nem vagyok rákényszerülve.

2012. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Amugy én sem azért kérdeztem mert elszeretném fogyasztani az ilyen ételeket:)Csak hát kezdő háziasszonyként még nem volt ilyesmihez szerencsém,és nem tudom észrevenném e hogy az már fertőzött,és talán véletlenül felhasználnám.
2012. aug. 4. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!