Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Majd meg halok az édességért,...

Majd meg halok az édességért, de nincs itthon semmi, mit (t) egyek?

Figyelt kérdés
De nem mehetek el a boltba, mert már nincs nyitva semmi, és nincs is pénzem:S Mit csináljak???:\'(
2009. júl. 19. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

tejbegríz?

írd meg, milyen alapanyagok vannak otthon, lehet, hogy ki tudunk találni valami "édességet".

2009. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Nesquik kakaóporból egy csésze kakaóhoz valót csak egy-két kanálnyi tejjel higítasz, nagyon fincsi csokikrémet csinálhatsz belőle.
2009. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
tojassarga cukorral es tejjel kikeverve. gyumolcs+jaurt+cukor.
2009. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg mik vannak otthon, hátha tudunk valami ötletet adni :)

Nálam is szokott ilyen lenni, akkor általában csinálok tejberizst lekvárral, vagy istantkakaóból csinálok csoki öntetet rá. Na írd mik vannak :)

2009. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát sajna főzni nem tudok :( De kakaót tudok csinálni és sztem az van is itthon ^^
2009. júl. 19. 18:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De ezek nagyon egyszerűek :D Például a tejberizs.

Rizst teszel egy lábasba, kétszer annyi tej. Mikor már forr, elkezded kevergetni, aztán leveszed letakarod, hagyod. Aztán mikor kihűlt, tehetsz hozzá cukrot, mézet, kakaót, lekvárt, gyümölcsöt. Én jó sok kakaóval imádom a tejberizst :D

Sütéssel hogy állsz? Csinálhatnál palacsintát.

Pl ha nincs otthon tej, akkor jó a szódavíz is, ha az sincs, a sima csapvíz is megteszi.


Tálba raksz lisztet, bele 1tojás, aztán csipet só, 1kanál cukor (Vigyázz a cukorral, ha túl sok, leragad sütésnél) aztán felengeded annyi vízzel,hogy nem túl sűrű, de ne is túl folyós masszát kapj. Aztán fogsz egy serpenyőt, kiolajozod kicsit, ha teflonos akkor nem kell kiolajozni, esetleg a tésztájába tehetsz némi olajat, de én nem szoktam, szépen kisütögeted.. Ezek nagyon finomak lekvárral, fahéjjal, kakaóval, stb :)

2009. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Gyere el hozzánk, tele a hűtő teteje vagy 8 kiló márkás csokival, a hűtőben meg egy hatalmas epertorta trónol. :)

Amúgy, én régebben, amikor nem volt édesség itthon, és a halál küszöbén álltam, akkor margarint, kakaóport, meg cukrot kevertem ki.

2009. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat szoktam csinálni, hogy teszek 4 evőkanál lisztet, ugyanennyi cukrot egy bögrébe, jó sok kakaópor, tejjel felöntöm 2-3 decivel, 2 percre be a mikróba 750 w-on, és a széle összeáll ilyen ragacsos izévá, összekeverem, és olyan íze van, mint a sütibevonó csokiöntetnek. :)
2009. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Júúúj köszi XD Most sajna nem mehetek ki a szobámból egy ideig... :S Addigis csorgatom a nyálam
2009. júl. 19. 18:52
 10/11 anonim válasza:
100%
én mikor kivánok valami édességet a tojássárgját kikavarom cukorral az nagyon finom és föleg ha tejszinhabbal eszed
2009. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!