Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egyes nagyszülők miért nem...

Egyes nagyszülők miért nem veszik tudomásul hogy nem kell az unokát mindig etetni főleg akkor nem ha a gyerek kövér/ duci?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mert bizonyos körökben a szeretet, a törődés megnyilvánulása az etetés. Sajnos az a baj, hogy ez a fajta "szeretet" csak hamis pótléka az igazi érzelemnek.
2012. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért is.

Talán azért is, mert mást adni nem tud, csak a nagyi fincsi süteményét.

Vagy "máshol úgysem eszik ez a gyerek rendes ételt" jelszóval tömi.

Biztos, hogy nem egészséges, és az is biztos, hogy megsértődne, ha erélyesebben rászólnál a nagyira.


Próbálj meg vele egyezkedni, hogy csomagolja be, és majd te oda-adod neki, amikor annak ott lesz az ideje. Talán meg lehet vele beszélni.

2012. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hu hát akkor az én mamám már rég megsértödött volna... De még hogy... Világéletemben,mai napig sovány vagyok.Nem tudok mit tenni...De ő is az,meg a papám is.Papa 70kg,s 170 magas... Nem marad meg rajta,annyit dolgozik a kertben meg a méheknél..Mondja minig hogy egyek a hütőből,mindig vesz nekem turós batyut vagy csokit hogy egyek.. De amikor ott vagyok és csinál egy finom levelest(nyami)akkor csodálkozik hova fér el belém..Szeretek enni...Csak nem látszik:(
2012. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencséd van, de ez a ritkább!

Kedves egészségedre!

2012. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is néha túlzásba viszi, és ennek - érthetően - a szülők nem örülnek.


Sajnos az egyetlen megoldást ezt megbeszélni, mert végső soron a gyereknek lesz rossz, ha duci/kövér lesz. Ezt a nagyszülőknek is meg kell érteniük.


Nem arról van szó, hogy ne csináljanak finom ebédet a gyereknek, csak, hogy ne tömjék folyton. Lehet kompromisszumot kötni.

2012. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Piszok egyszerű, nagyszüleid végigéltek egy világháborút, illetve utána egy szintén nem kellemes helyreállítási időszakot. Hozzászoktak, hogy a kaját meg kell becsülni, és az evés egyfajta jólét és boldogság jelző. Végig élsz te is egy világháborút, és fogadjunk nem fogod problémának látni, hogy a gyerek kövér.
2012. aug. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Úgy van, ahogy a többiek leírták, sok családban a szeretet egyenlő a zabáltatással; és a zabálás egyenlő a boldogsággal, vagy inkább azzal, amit annak hisznek. Azért most már a háborúk után születettek is nagyszülők többnyire, és ők is ugyanúgy zabáltatják az unokát, mert "nem eszik rendesen ez a gyerek"... Kinek mi a rendes. Velük sajnos nem lehet megértetni, hogy mindenkinek másak az igényei. Attól még, hogy Gizike néni fel tud falni egyszerre egy fél disznót, korántsem biztos, hogy kisunokája, Ödönke szintén ennyit akar enni, sőt, nem is éhes épp. De Gizike nénit ez nem érdekli, akkor is beletömi Ödönkébe a fél disznót, mert olyan sovány szegény. És otthon a szülő hiába próbálja normálisan etetni a gyereket, ha a nagyszülő minden látogatáskor beletöm valamit. Túl sokan hiszik úgy, hogy az embernek folyamatosan ennie kell, különben azon nyomban, szörnyű kínok között éhen pusztul...
2012. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!