Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kövér gyerekek szülei! Miért...

Kövér gyerekek szülei! Miért örültök annyira annak, hogy a gyerek "jól eszik"?

Figyelt kérdés

Nagyobb gyerekekre gondolok, kisiskolásokra, kamaszokra. Miért nem figyeltek arra, hogy elhízik? Miért nem veszitek el tőle a haramadik zsemlét, a második tányér kaját? Miért vesztek neki chipset, üdítőt?

Kövér, önbizalomhiányos, személyiségzavaros tinik és fiatal felnőttek lesznek belőlük, akik koplalással próbálnak lefogyni, aztán még többet híznak vissza.

Miért nem látjátok, hogy nem az a szeretet, hogy etetitek, és ha igazán jót akartok nekik, akkor nem veszitek meg a nasit, a mekis kaját (hiába szereti!) és nem főztök egészségtelen, hízlaló kajákat akkor sem, ha szereti?

Engem TÖMTEK kiskoromban, emlékszem rá.


2011. aug. 16. 09:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyim isteni kajákat fözött.Mindent amit szerettem és szeretek most is.Szerintem nem az a baj,hogy isteni sütiket sütnek a nagyik és a szülök hanem,hogy az ember megkostolja és nem birja abbahogyni.Na én is igy voltam.ettem amig volt belőle,még ha tele voltam akkor is.Én is finomakat sütök a gyermekeinek és elviszem őket a mekibe is,de tudom hol a határ,és elég egy szelet süti.Ezt szokták meg.Szerintem nem az a megoldás,hogy akkor semmit hanem a mérték.amit tiltasz az mindig finomabb
2011. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem is tömtek, sosem felejtem el, ha bánatom volt, akkor mindig habosmákost ehettem. Naná, hogy evészavarom van és orálisan fixált vagyok. Pszichológushoz is járok. Ráadásul most is nagyobb súlyfelesleg van rajtam, és pont akkor amikor belekezdtem a párszázadik fogyókúrámba, kiderült, hogy terhes vagyok.

Na és ekkor fogadtam meg teljes elhatározással, hogy amint megszülöm, leadom a plusz kilókat, mert nem akarom, hogy a gyerekem ezt a példát lássa az anyjától, hogy csak zabál és fekszik mert másra nem képes. Bár áldom a picurit, mert ő most nem hagy enni, egyszerűen nem kívánok semmit, csak nagy ímmel-ámmal eszek, eddig nem is híztam szerencsére, nem is szeretnék.

Én a szüleimet nem hibáztatom, bár kétségtelen, hogy ők a probléma forrásai.

2011. aug. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

Igazad van. Így leírva minden szavad helyes. De bele gondoltál te abba, hogy milyen az amikor a gyereked sír a kajáért? nem csokiért, hanem egy szelet húsért vagy bármiért. Azt tudnád neki könnyen mondani, hogy nem?? Ez a "nem" nem ugyanaz, mint amikor megtiltod neki, hogy a fiókot nyitogassa. Aki mindezt valójában nem élte át, az ne hibáztassa a gyerek elhízásáért a szülőt.


Kisiskolás korban pedig már kevés vagy. Akkor már megszerzi magának az ételt. Megveszi zsebpénzből, megeszi az osztálytársak elől, aki úgyis kidobnák.

2011. aug. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy igenis van a szülőnek felelőssége, mert a gyerek az egy gyerek. Ha nem tudja, hol a határ (pl. süti), akkor a szülőnek kell tudni, és MEGTANITANI a gyereknek.

És nem annak örülni, hogy jaj de cuki hurkás a keze, milyen gömbölyű a pofija stb.


Szerintetek ez normális?

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__21..

12 éves és 95 kg.

A szülei vakok, hogy ezt nem látják?

Ha meg beteg szegény, akkor is hibásak, mert ha kettőt tüsszent, rohannak vele dokihoz, ha meg hormonzavaros, akkor etetik tovább?

2011. aug. 16. 09:55
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
ma 09:55 vagyok! Jó, vannak kirívó esetek. De vannak gyerekek, akik kövérek bár, de nem ennyire. Én róluk írtam.
2011. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy nyilván nem könnyű, ha sír a gyerek a kajáért. DE: nem minden kaja hízlal. Ha TÉNYLEG éhes, és húsért könyörög, kaphat (a normál ebéden felül) egy adag salátát (paradicsom, paprika, uborka - olaj és majonéz nélkül, esetleg egy kanál natúr joghurttal), rákockázva pár falat húst. Ettől nem fog meghízni. Ha nem akarja megenni a zöldséget, azt kell mondjam, nem éhes, csak enni akar.

Vagy ha többet akar enni, annak feltétele, hogy eljár sporolni heti 3-4-szer legalább.

Ha a zsebpénzt kajára költi, akkor nincs zsebpénz. Tízórai van, amit pakolsz neki.

Hogy a többi gyerek elől ne egye meg a kaját, arra nincs ötletem.

2011. aug. 16. 10:00
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 16. 10:01
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A szülők nem járnak elől jó példával, ennyi a titka. A gyerek a szüleit "másolja" mindenben. Ha a szülő zabál és tunya, akkor a gyerek is olyan lesz és igen bőgni fog a kajáért.
2011. aug. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy ezek a gyerekek bármit is bevallanak? Hogy megmondják otthon, hogy mire ment el a zsebpénz? A családban és a környezetemben 3 ilyen gyerek is van. Én is így gondolkodtam sokáig mint te, mígnem úgy adódott, hogy vigyáztam az egyik kislányra. Az édesanyja által előre megfőzött étellel és szigorú kikötéssel, hogy csak ez és csak ennyi. Amikor a kislány könyörgően nézett rám, hogy neki ez kevés volt, hát a szívem szakadt meg. Akkor rájöttem, hogy ez keményebb dolog, mint rácsapni a fenekére.

Később, amikor nagyobbak lettek már mindent megtettek a kajáért. Este sötétben kiosontak a konyhába, a szomszédba mentek át enni, nagyinak sírtak, hogy anya éheztet.

Hidd el, amíg nem vagy benne nem tudod, hogy milyen is mindez valójában.

2011. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

*Amikor a kislány könyörgően nézett rám, hogy neki ez kevés volt, hát a szívem szakadt meg.


Pontosan erről beszélek! Ha ezután kaját adsz (pedig eleget evett), azzal MAGADNAK teszel jót, mert nem szakad meg a szíved, a gyereknek viszont ártasz vele, akármilyen könyörgően néz...


Persze a többit értem.

2011. aug. 16. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!