Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Termelői tejet muszáj forralni?

Termelői tejet muszáj forralni?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy liter termelői tejet. Attól, amelyik autójának az oldalán egy copfos lány mosolyog. Az volt kiírva, hogy fogyasztás előtt fel kell forralni. Mi van ha nem teszem meg? (nincs rá lehetőségem a munkahelyemen) Lehet valami bajom tőle? Valakinek tapasztalata?
2009. júl. 24. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
A hivatalos választ nem tudom, de én gyakran ittam, sose forraltam, és nem lett tőle semmi bajom.
2009. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Nme lesz tőle semmi bajod.De ha nem tudod hűtőbe tenni,akkor nagyon gyorsan megsavanyodik,és megalszik.
2009. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk pl. a piacon a termelői tej árushoz ki is van írva, hogy forralás után javasolt a fogyasztása.
2009. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem biztos, hogy bajod lesz tőle, ha forralatlanul iszod. Ellenőrzött helyről szerzik be a termelői tejet, ahol rendszeresen vizsgálják a teheneket. De a forralás során az esetleges bacik/vírusok kipusztulnak belőle, tulajdonképpen a forralással pasztörizálod. Csak sokkal több a házi tejben a tápanyag, mint a boltiban, ezért szerintem egészségesebb, ja meg finomabb is. A forralás problémáját meg úgy tudod megoldani, hogy egyik reggel több tejet veszel, mint amennyit megiszol, ami megmarad délutánra, azt hazaviszed, felforralod, és másnap azt viszed magaddal. És útközben a következő napi adagot is meg tudod venni, amit otthon majd felforralsz.
2009. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Teret a tbc-nek! Le a rasszizmussal!
2009. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
TBC-s lehetek tőle?
2009. júl. 24. 10:32
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Mi nem szoktuk soha forralni, mert túrót, tejszínt készítünk belőle. évtizedek óta.

Az egész magyar tehénállomány szigorú és gyakori állatorvosi ellenőrzés alatt áll, különösen ha tejel.

A tbc bacilust a forralás nem pusztítja el, csak a pasztőrözés (kemény burok védi). A forralás egyszerűbb kis hasmenésbacik ellen van.A magyar tehénállomány mentes a gümőkórtól, egy hajléktalantól több esélyed van tbc-t kapni a buszon.

Nyugodtan idd nyersen, csak azért írják ki, mert így a te felelősséged, de én magamra veszem. Nem lesz semmi bajod.

Végig hűtve van, a tehenet legalább hetente látja orvos, az automatába különben is gazdaságból megy, nem egyéni asszonykától, azt szerintem még sűrűbben ellenőrzik. Mivel le kell győzniük a dobozos tejet a zacskós tejet a piacot, meg a konkurens automatát, kizárt, hogy higiéniai lazaságot megengedhetnének maguknak.

2009. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

"Az ürülékkel, trágyával számos baktérium juthat a tejbe. A takarmányokkal a szervezetbe jutott baktériumok egy része nem pusztul el az emésztés folyamán, hanem az ürülékkel elhagyja a szervezetet. Ezek a baktériumok a tejbe kerülve súlyos tejhibákat okozhatnak. Ha a tehén fertőző betegségben szenved (gümőkor, vagy TBC, brucellózis, salmonellózis stb.) az ürülékkel távozó baktériumok a tej közvetίtésével embereket is megfertőzhetnek."

Nem viccből találták ki a pasztörizálást:)

2009. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
38%

A pasztörizálás során a tejet fölmelegítik, majd másodpercek alatt 6Co-ra hűtik, így felreped a tbc burka. A forralás más mikroorganizmusokat pusztít el, nem a tbc-ét.

Csakhogy megváltoztatja a tej ízét. Ha szereted, felforralhatod, ha tejszínt, tejfölt, nyers tejet, tórót akarsz, akkor nem. Idd meg nyugodtan, én a kicsiknek is odaadom, semmi bajuk. csak a törvény miatt ki kell írni(gyanakszom a tejlobbyra is)

Ha a Balkánra, Ázsiába utazol, ott inkább forrald, ki tudja?

2009. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
51%
Anyám 1990 óta hordja a tejet, megbízható helyről. ebből van tejszín, túró, tejföl. Öt gyerek, négy felnőtt fogyasztja rendszeresen, soha semmi gond nem volt azóta. Persze, lehetett volna, de ennyi erővel rád tüsszent a H1N1bárhol. én meg szoktam inni nyersen az automatás tejet, és a családom is. Nagyon finom. Viszont ha hasmenést kapnék, nem mennék pereskedni. Aki fél, igyon zacskós tejet, viszont az alacsonyabb élvezeti értékű tej éveken át való fogyasztása tesz benned annyi kárt, mint esetleg egyszer egy forralatlan teljes tej.Nem minden a bacilus. remélhetőleg, ha rendszeresen egészséges tejet iszol, és még élvezed is, úgy lesz olyan erős az immunrendszered, hogy némi bacival elbírjon! Nem úgy mint a sterilizált gyerekeknek esetleg.Kolbásszal legyél kitömve, ne müzlivel, komám!
2009. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!