Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Termelői tejet muszáj forralni?

Termelői tejet muszáj forralni?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy liter termelői tejet. Attól, amelyik autójának az oldalán egy copfos lány mosolyog. Az volt kiírva, hogy fogyasztás előtt fel kell forralni. Mi van ha nem teszem meg? (nincs rá lehetőségem a munkahelyemen) Lehet valami bajom tőle? Valakinek tapasztalata?
2009. júl. 24. 09:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha már trágya van a tejben, akkor régen rossz. Viszont annyi volt az epren is, mit meg megettél.

Nem kizárt a baj, de igen valószínűtlen. Inkább a zebrán vigyázz!

2009. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Én egyszer ittam forralatlanul tejet,estére úgy bekeményedett és csikart a hasam,hogy olyat még soha nem éreztem. Ráadásul az akkor 4 hónapos anyatejes kisfiamnak olyan pirospozsgás lett az arca,hogy csak na!
2009. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
Van, aki nem bírja. Ha még sosem ittál, akkor előbb kevesebbel próbáld ki, vagy szombaton. Mikró is felforralja. De én nyersen iszom.
2009. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
A nővéremék frissen isszák, nekem viszont nyersen nem ízlik, úgyhogy én forralom, de nem azért mert aggódok, hogy bármi bajom lehet. A bolti tejtől viszont jobban aggódom, mert ott közel sem adnak annyira a higiéniára, mint a kistermelő, akinek fontosabb a jó híre.
2009. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
én ehhez nem értek, de logikusnak tűnik, hogy ha sokaknak nincs is baja tőle, te attól még elkaphatsz bármit, és elég egyszer is, bőven. az állatból kijön, te meg megiszod, kezeletlenül. valóban nem tűnik túl bíztatónak.
2009. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

inkább forrald!

persze most ihatsz belőle egy pohárral a munkahelyeden, de a többit forrald majd fel otthon :)

2009. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha még fel is hívja a figyelmedet az árus arra, hogy fel kell forralni, akkor mi a gond? Próbáld ki egyébként, a kiváncsiság úgysem hagy nyugton. Max hasmenésed lesz, ezért ne mozi, vagy randi előtt igyál.
2009. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
74%

A fenébe már.


Idejön a sok nagyokos. "Á, nem lesz tőle semmi bajod, ádehogy, a szomszéd manci néni, évekig itta és még tökre él."


Ja igen. Persze. A pasztörizálást nem véletlen köszöntötte az orvostudomány forradalmi eljárásnak és felfedezésnek.


A mai UHT technikák csodálatosan fertőtlenítik a tejet, míg a nem kezelt tejek jó része betegséget okoz, de várjál, mert itt meg lett mondva sok ember által, hogy ők egész életükben házi tejet ittak, és nem lett semmi bajuk.


Hát gratulálok!

Tudod, vannak katonák, akik elmennek a háborúkba és élve jönnek haza.

Te azt mondod, hogy mivel te elmentél a háborúba és élve jöttél haza, ezért baromság, hogy ott emberek halnak meg. Okos vagy.


Na de most jön az a rész, ahol elmondom, hogy a házi tejet FORRALNI KELL és még úgy sem ölsz meg vele minden kórokozót..


Elképzelésed sincs, hogy mit jelent az a fortifikálás, pasztőrizálás, tbc baktérium és még sorolhatnám, vagy egyátalán MI AZ A TEJ.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeket olvassátok el, és sírjatok, bociból szájba tejadvokátorok.

2009. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

A pasztörizálást azért találták ki,mert a tejet nem vette mindenki a termelőktől.A tejhez nem kerülhet trágya,megy egyéb,mert a tehén tőgyét még régen is lemosták,az állatokat állatovos ellenőrzi,tehát nem kaphatsz tőle TBC-t.A tejet elviszik egy gyüjtőhelyre.Ott a több gazdaságból származó tejet összeöntik.Azért kell pasztörizálni,hogy a palackozva is elálljon,amíg a vevőhöz kerül.A bolti tejek semmivel sem egészségesebbek,csak a forgalmazóknak az az érdekük,hogy

azt a tejet vegyék,amit ők hoznak forgalomba.Ezért a propaganda,mint sok más élelmiszer esetében is Pl.a tápszerek vagy a bébiételek is egésuségesebbek,mint pl.az otthon főzött főzelék.Aki inkább a reklámoknak hisz,az egyen-igyon amit a boltban kap.

2009. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%

Na tessék, betonfalba ütköztem. Vallási alapon eldöntötted, hogy a házi tej az egyetlen és igaz tej.


Most erre mit mondjak? Az ORVOSI és tudományos ÉSZérveket már felhoztam az UHT eljárások mellett. Észre sem vetted őket.


Az agymosottak pont ti vagytok, mivel vakon elhiszitek, hogy ami természetes, unprocessed, az egészséges és jobb, mint az, amihez emberi kéz ért.

Hát egyetek nyers húst. Hűtés nélkül. Csak hogy a te mintádra benyögjek valamit a végére.

2009. júl. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!