Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van 170 Forint + negyed kilós...

Van 170 Forint + negyed kilós (8 tojásos) cérnametélt. Ebből kellene 2-4 személyre ebédet főzni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A négy személyből az egyik munkahelyről jön haza, ezért éhes lesz. A másik egy cukorbeteg, aki nem ehet a betegségéből kifolyólag akármit. Ketten meg kibírjuk ma kenyérmaradékon, így elég, ha két személyre főzünk valamit. Viszont számoljuk bele azt is, hogy a testvérem 12 órázik ma, így nagyon éhes lesz, mire hazaér.


Ma ennyi pénz van, ebből kell megoldani a kaját. Holnapra elvileg meg jön már a fizetés, de ma is kellene valamit főzni.


Milyen ebédötletetek van?



2012. aug. 24. 10:13
1 2
 1/13 anonim válasza:

Én szoktam olyat csinálni hogy ételízesítőt,vagy leveskockát teszek vízbe,ha felforrt belefőzöm a tésztát.

Nagyon imádom!Szerintem finom.

2012. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
170Ft-ból kijön valami tejföl, esetleg egy kicsi darab sajt is. Én sajtos-tejfölös tésztát csinálnék. (Vagy csak tejfölöset, ha nem jön ki a sajt.)
2012. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én krumplit vennék paprikás krumplinak, ha az megfőtt, abból szednék ki a cukorbetegnek, utána a többihez belefőznék a cérnametéltből dúsításnak. Akkor talán még egynegyed kilónyi kenyérre valód is marad.
2012. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nos azt nem tudom, hogy mit ehetnek a cukorbetegek, de én is a krumplipaprikást ajánlom. esetleg ha van még egy darab tojásod,liszted, csinálj bele nokedlit. a tojást öntsd fel egy kis vizzel, akkor több lesz.


vagy esetleg még sós lepényt, ha van otthon valami zsiradékod, mert a liszt az kijön belőle, meg az élesztő.

egy kis ételizesitővel pedig főzhetsz levest.

2012. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy hagymával, paprikával csípős fűszeres cérnametéltet főznék (ha van paradicsompüré, azzal keverd ki), és ehhez vennék annyi kenyeret vagy zsemlét, amennyi kijön. (Tescoban 17 db, 10 Ft-os áron)
2012. aug. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

A cukorbeteg sem a főtt tésztából, sem a kenyérféléből nem ehet annyit, hogy jól is lakjon!!!

A fizikai munkát végző, munkahelyről hazatérő családtag sem fog megelégedni a főtt tésztával, valami "ütősebb" kell.

2012. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát ennyi pénzből nehéz ütősebbet csinálni.

amúgy nagy kérdés az, hogy a kérdezőnek mi van otthon. pl. van e liszt, tojás, valami zöldségféle.

2012. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

vegetás vízben csinálnék egy alaplevet abba vennék 1-2db répát és belefőzném a cérnametéltet mint egy kis hamis húsleves

maradt kb 120ft-od abból vennék egy kilo krumplit az kb 90ft és vennék 1db tojást és azt megcsinálnám ilyen egytálételszerűségnek, a krumplit paprikásan megsütnöm serpenyőbe majd ráütném a tojást


semmi más nincs otthon?

2012. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Fú az utolsó egy varázsló! Minde elismerésem!
2012. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ebből tényleg nem jön ki több egy paprikás krumplinál, persze ha van valami zsiradék otthon, vagy krumpli főzelék esetleg. Tényleg jó lenne, ha szétnéznél a szekrényben, hűtőben, van-e még valami, bármi amit fel lehet használni.
2012. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!