Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azt hallottam hogy aki a...

Azt hallottam hogy aki a reggeliből (iskola reggeliből) nem eszik az nem tud normálisan koncentrálni az órákon és később elfog hízni igaz ez mert ha nem is eszek hogy hízhatok?

Figyelt kérdés
Nem értettem ezt az egészet az Rtl klub híradójában volt.Ha nem eszek belőle akkor hogy hízhatok mert ha nem eszek nincs kalória aznap a szervezetemben igaz?vagy lehetnek indokok arra amitől elhízhatnék?Segítsetek mert normálisan szeretnék étkezni.

2012. szept. 3. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Amit az RTL híradója mond az zagyvaság. Nem az iskola által adott kajából egyél mert az lófitty. Hanem otthon egészséges alapanyagokból elő állított reggelit egyél amibe van zöldség, fehérje egy kevéske zsiradék, meg valami gyümölcs levet sem ártana mellé fogyasztanod.
2012. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem reggelizel, az azt jelenti, hogy a szervezeted (ha mondjuk este 6-kor vacsorázol és 12-kor ebédelsz) 18 órán át nem jut tápanyaghoz, energiához. Az anyagcseréd mély álomban van. Ha ezután eszel, akkor a tested azt fogja "gondolni", hogy "basszus ebből most amennyit lehet, el kell raktározni, mert ki tudja mikor jutok élelemhez legközelebb!" Ezért fontos a reggeli (meg egyáltalán az, hogy napi 5x keveset egyél), hogy a tested érezze, hogy folyamatos az energia-ellátás, mindig csak annyit kell felhasználnia amennyire szüksége van, nem indokolt hogy raktározzon. Ilyen egyszerű :)
2012. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. szept. 3. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit :) Tökjó hogy ilyen tudatosan szeretnél étkezni. Ne dőlj be a reggelizőpelyheknek (kellogs és társai), most olvastam hogy iszonyat mennyiségű cukrot és sót (!) tartalmaznak. A müzlinél is jól nézd meg hogy mennyi finomított cukor van benne. Javaslom a házilag kevert müzlit gyümölcsökkel, tejben főtt zabkorpát (olyan mint a tebegríz:)), vagy ha sósat ennél akkor valamilyen magvas/korpás jófajta kenyér zöldségekkel, húst is tartalmazó felvágottal, sajttal.
2012. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában adnak reggelit? Nálunk sosem volt, tavaly ballagtam. Max. a büfé. De amúgy vigyél magaddal otthonról valami egészségeset amit szeretsz is, ha azt eszed, akkor nem fogsz elhízni, és jót fog tenni a koncentrációdnak is, jobban tudsz figyelni, éberebb leszel. Persze ha tele eszed magad, akkor nem, mert az elszívja az agyadból a vért.
2012. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez fel volt fújva az RTL-en (láttam az adást). Az elhízásnak a leggyakoribb oka vagy genetika vagy pedig a mozgásszegény életmód. Mivel a mindennapos testnevelést bevezette már a kormány, így már csak azzal tud kampányolni, hogy reggelizz, hogy el ne hízz! :D
2012. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, akkor figyeld meg mit írt a 2. elég jól leírta.

Genetikától nem fog senki se hízni, vagy fogyni. Max. anyagcserétől, amit ezekkel érhetsz el.

Ennyi erővel csomó duci kisgyerek nem lehetne vékony felnőtt, vagy egy elhízott nőből testépítő.

2012. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köcce a sok választ
2012. szept. 4. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!