Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem olyan ételeke...

Mondanátok nekem olyan ételeket, ami viszonylag olcsó, és nem kell hozzá 1000hozzávaló?

Figyelt kérdés

Tegnap elhagytam a pénztárcám,ami nálam volt. Igazi pech. Szóval vagy 8napig 10ezer forintból kell főznöm 3 emberre.. Gondolom nem lesz egyszerű. Egyébként, van itthon krumpli,fűszerek,zsír, ilyenek vannak mindíg. Gondoltam arra, hogy veszek palacsintához valókat, meg összeütök valami jó kis krumpli vagy babgulyást. Dehát.. ilyen melegbe? Mindennap olyan 1000ft-ből kéne főznöm.. Szóval, légyszíves ne írjatok ilyen csirkemelles dolgokat, Főzelékeken,olcsóbb leveseken, krumplis dolgokon kívül, mi van még amit bírok főzni?

A lány most ballagott általánosból, a fiam 13éves, a férjem pedig nagyon kemény építőipari munkát végez. Milyen finomságot tudnák nekik készíteni mindennap? Azért mondom hogy 3főre, mert én nem eszem főtt kaját :)


2009. júl. 29. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A paprikás krumpli, a krumplis tészta laktató étel és szerintem savanyúval nagyon finom.

A vajbab és a tök is olcsó,főzeléknek.

A lecsó sem kerül sokba,dúsíthatod virslivel vagy kis kolbásszal szalonnával.

A tepsis krumpli szintén jó kaja.

Sárgaborsó, lencse megint csak olcsó dolog.

Tarhonya,kiadósan lecsósan megcsinálva,megint csak.

Ha van otthon rizs, akkor rizses lecsós hús, kevés hússal.

rakott krumpli, szerintem karcsún de kijön egy ezresből.

süssél lepcsánkát, az is krumplis kaja ugyan, de egy vacsorára tökéletes.

2009. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök fözelék,Kelkáposztafözelék(én virslit szoktam belefözni mert akkor feltét se kell.Jó hozzá az olcsó virsli is),krumplistészta,resztelt máj,Lángos akár krumpli levessel,Tojás leves palacsintával(bár egy férfinak nem tudom mennyire laktató)krumplis pogácsa levessel,

Én szoktam hó végén olyan levest csinálni hogy veszek egy zacskós gulyáslevest(200ft)és feltuningolom krumplival és több vizzel fözöm,ha kell még rakok hozzá füszert)

tojásos nokedli!Még ha veszel hozzá egy fej salátát az is 1000ft alatti,és laktató)

paprikás krumpli rakhatsz bele nokedlit apum úgy csinálja


Most hirtelen ennyi jutott eszembe!De majd még irok ha valami eszembe jut!Én ebbe profi vagyok mert Én nem hagytam még el a pénztárcám de sajnos mindig kb hasonló összegbe kell föznöm!


Ajánlok neked egy oldalt,egy fórumot,1000ft alatti ételeket irtak össze a csajok!Nézegesd ha gondolod!


[link]


Szép napot kivánok!


Andrea

2009. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj lebbencs levest és túrós tésztát. Ha a második fogás előtt van leves, akkor tuti jól lakik mindenki. A lecsó is elérhető már, veszel bele lecsókolbászt és kenyérrel megeszitek. Ha a paprikás krumplit nokkedlival csinálod meg, az is laktató a fizikai munkát végző férjednek is.
2009. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukkini szezon van, csinálhatsz rántott cukkinit, mellé meg adhatsz krumplipürét.
2009. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
chilis bab löncshúsból rizzsel, paradicsomos húsgombócok főtt krumplival (Auchanban sertés darálthús néha 600Ft/kg)
2009. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök (vagy cukkini) lecsó tojással, csirkemájas rizottó - az Auchanban lehet kapni 200 forint körül 0,5 kg fagyasztott májat, nem rossz, már próbáltam, resztelt vagy rántott máj -a Tescoban ma és holnap még 300 ft a sertésmáj kilója, szintén a Tescoban lesz 31-től 700 ft a sertés-marha darálthús kilója, jó nagy adag töltött paprika lesz belőle, esetleg bolognai vagy milánói spagetti, gomba rántva vagy pörköltnek.
2009. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
lecsó,mirelit dolgok pl: sziláv gombóc túró gombóc, tészták,mákos nudli, mirelit pizza 500 forint egy egész nagy :)
2009. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gulyásleves Maggi v. Knorr felturbozva szalonnával, virslivel vagy krumplival.

Ha szeretitek az édességet, tejfölös poharas piskótát süss.

1 pohár tejföl,

2 tojás,

1 tejfölös pohárnyi olaj,

1 tejfölös pohárnyi cukor,

3 tejfölös pohárnyi liszt,ebbe

1 csomag sütőpor.

Mindezt összekeverni, bele a tepsibe, aztán ki mit szeret bele.

Néha gyümölcsdarabokat teszek bele, néha kakaót és megszórom kókuszreszelékkel.Lekvárt is lehet közé tenni, ha megsült.Bármi lehetséges, nagyon jól variálható tészta.

Én néha szoktam a konzerv löncshúsból milánóit csinálni.Stb....

2009. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
vegyél sajtot, kenyeret, és melegszendvics krémet. ja és vaj. ;) szerintem vajjal finomabb. (sütőben kell megsütni)
2009. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!