Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. s, cukorbeteg vendegem...

S. O. s, cukorbeteg vendegem lesz egy hetig: miket fozzek neki?

Figyelt kérdés

A sogorom jon latogatoba, most jon eloszor Magyarorszagra, igy en valami jo kis magyaros kajakra gondoltam, de nem tudom, hogy szabad-e? pl porkolt,sult husok, stb.Ha nem, akkor mit fozzek emi megis kicsit magyaros, de nem art az egeszsegenek?

Koszi mindenkinek!


2009. júl. 31. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2009. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Husokat símán készíthetsz neki, minden mennyiségben, de rizs vagy zöldség körettel. A tésztaféléket kerüld, illetve a pékárukat. A lényeg, hogy kevés szénhidrát legyen benne! Sajtot is ehet bármennyit! Készülj édesítővel a kávéba, teába. És ha meg szeretnéd lepni, akkor keress olyan cukrászdát ahol lehet kapni diabetikus süteményt. Most már elég sok helyen készítenek! Sok sikert!
2009. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszaitok :)

dobtam is egy huvelykmatyit :)

2009. aug. 1. 17:55
 4/4 anonim válasza:

Tudom hogy tégi kérdés,de látva a válaszokat és a téveszméket gondolom válaszolok,hátha így utòlag tisztább lesz a kép.

Először is,nekem az öcsém diabéteszes(nem cukorbeteg,azt az elnevezést csak a köznyelv használja,szakmailag diabétesz) és mindent eszik. A mindent tényleg ùgy értve hogy mindent:a méztől elkezdve a krumplin át a salátákig. Ès nagyon fontos alapmondat nálunk,hogy egy diabos is ehet mindent csak szàmolni kell a szénhidrátot. Ety diabosnak sem kell feltétlenül csak alacsony vagy nulla szénhidrát-tartalmú ételeket fogyasztania,ugyanùgy ehet,mint aki nem diabos. A legfontosabb hogy számolva legyen. Pl egy tortát úgy kell elkészíteni,hogy egy diabos is megehesse,hogy minden összetevőnek meg kell jegyezni hogy mennyi szénhidrát van benne(felîrni hogy joghurt kefír liszt sütőpor ennyi és ennyi gramm.. és hogy ezekben az egyes termékekben 100 grammonként mennyi a szénhidrát) utána amikor kész a torta,fogni és ùgy ahogy van lemèrni az egészet hogy mennyi gramm. Ha ezeket az adatokat odaadjátok egy diabosnak,ki kell tudja számolni a szénhidrát tartalmat. De nagyon fontos,nem kell alacsony,nulla szénhidrát tartalmú,diabetikus ételeket meg pláne nem kötelező ennie,nincs rászorulva,ehet nyugodtan normális hétköznapi ételeket is,csak mindig számolni kell.

2018. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!