Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A barátnőmnek szeretnék...

A barátnőmnek szeretnék valamilyen édességet csinálni, de ő cukorbeteg és lisztallergiája van. Mit csinálhatnék neki?

Figyelt kérdés
Vagyis nem cukorbeteg, hanem pont az ellenkezője, de ugyanazzal jár, mint aki cukorbeteg. Valami egyszerű desszertre gondoltam, sütire.
2008. júl. 23. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Cukorbetegeknek árulnak külön diabetikus cukrot.

Hárt a lisztalergia.Olyan édességet nem tudok ami ne lenne lisztből szinte majdnem minden édesség liszből készül.

2008. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Máktortát:)

- 20 dkg vaj vagy margarin

- 15 dkg cukornak megfelelő por alakú édesítő

- vaníliarúd

- 6 tojássárgája

- 6 tojásfehérje

- 1 teáskanál sütőpor

- 15 dkg őrölt mák

- 70 gr őrölt mandula vagy dió

- 1 csapott teáskanál faháj

- 3 evőkanál lekvár( cukormenteset már akármelyik boltban kapsz)


A vajat, az édesítőve, vaníliarúd kikapart belével, és a tojássárgájával összekeverjük.

Az őrölt mákot összekeverjük a sütőporral és a vajhoz adjuk. A mandulát és a fahéjat is hozzáadjuk, majd belekeverjük a kemény habbá vert tojásfehérjét.

Kivajazott - az ideális vastagság elérése érdekében, kb. 24 cm-es - tortaformába öntjük.

Előmelegített sütőben 60-70 percig sütjük!


Gázsütőben 2. fokozat

Elektromos sütőben 150°C


Miután kihűlt, a tésztát kettévágjuk, az alsó lapot megkenjük lekvárral és ráfektetjük a másikat.

Tejszínhabbal díszítjük!(ebből is van cukormentes)

Nálunk nincs cukorbeteg és lisztérzékeny se, de sokat csinálok ilyet isteni finom.

Másik receptem ami bevált ,a joghurttorta.

Fél liter natúr joghurt plusz egy doboz gyümölcsös, 20 dkg cukornak megfelelő édesítő, ebbe belekeverjük az 1 csomag felmelegített langyosra hűtött zselatint, és egy doboz tejszínt(ebből is kell lenni cukormentesnek, de ha nem találsz akkor ki is hagyhatod) ezt beleöntöd egy valamilyen formába, és másnap reggelre meg is dermed. Ez is nagyon fincsi.

2008. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a dolog nem úgy néz ki, hogy ha rosszul tűri a cukrot, akkor egyszerűen édesítőszert használunk helyett...

dolog ennél sokkal összetettebb, mert maga az emésztés is energiát igényel, ami a szervezetben konkrétan cukor, úgyhogy ha valamilyen cukorrendellenesége akkor mindenféle bevitelre figyelni kell. (kalória, zsír, fehérje, szénhidrát)


Elhiszem, hogy meglepit akarsz okozni, de jelen helyzetben nagy pofáraesés lehet a vége a dolognak, úgyhogy kezd azzal, hogy körbeérdeklődöd, kell-e diétát tartania, számolja-e hogy miből mennyit eszik, azaz juss képbe a táplálkozását illetően.

Ha ezzel tisztában vagy, akkor el lehet kezdeni recepteket keresgélni. Addig szerintem felesleges.

2008. júl. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


itt a keresőben kizártam a 2 összetevőt:cukor,liszt és ilyen sok találatot kiadott:-)remélem segítettem..jó sütögetést.

2008. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
bocsi néhányban van porcukor,a kizárt elemeknél csak a cukrot vette ki:)de azért van így is olyan, ami talán megfelel-az előző válaszoló-
2008. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. júl. 24. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!